Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
AS/UM | 2017-11-30 12:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Miasto zaprasza na debatę „Olsztyn dba o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów!”

Olsztyn24
Debata odbędzie się w ratuszu (fot. UM)
Uczestnicy debaty „Olsztyn dba o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów!” porozmawiają o zagrożeniach czyhających na osoby starsze oraz sposobach przeciwdziałania im. Debata społeczna odbędzie się jutro (1.12) o godzinie 12.00 w ratuszu (sala 219, II piętro).

Ekspertami podczas debaty będą m.in. funkcjonariusze Policji, którzy omówią założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przybliżą podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także strażacy, którzy nauczą właściwej eksploatacji urządzeń w sezonie grzewczym. Będzie też mowa o tym, jak właściwie dbać o swój stan zdrowia oraz jak udzielać pomocy przedmedycznej.

Do udziału w debacie organizatorzy - Rada Olsztyńskich Seniorów, Komenda Miejska Policji w Olsztynie i Wydział Zdrowia, Polityki Społecznej i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Olsztyna - zapraszają mieszkańców Olsztyna i powiatu olsztyńskiego, a także wszystkich na co dzień pracujących z osobami starszymi.
R E K L A M A
banner
W 2016 roku komendant miejski Policji w Olsztynie zatwierdził treść wystandaryzowanego programu edukacyjno-informacyjnego skierowanego do osób w wieku emerytalnym, pod nazwą Bezpieczny Senior, który od początku 2013 roku prowadzony był w formie działań profilaktycznych. Program uzyskał akceptację starosty olsztyńskiego oraz prezydenta Olsztyna i tym samym obecnie realizowany jest w powiecie olsztyńskim i na terenie miasta Olsztyna.

Celem jego realizacji jest nauka bezpiecznych zachowań i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, przeciwdziałanie zjawiskom patologii, a przede wszystkim dążenie do zmniejszenia liczby ofiar przestępstw wśród seniorów.

Olsztyn
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl