Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-12-02 20:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Niby nic się nie zmieniło...

Olsztyn24
Autor z córką | Więcej zdjęć »
W Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie wczorajszego (1.12) wieczoru otwarto wystawę grafiki „Niby nic się nie zmieniło” Wojtka Dzieszkiewicza – stypendysty Miasta Olsztyna w dziedzinie twórczości artystycznej.

Wojciech Dzieszkiewicz urodził się w 1985 roku w Giżycku. Studia artystyczne pierwszego i drugiego stopnia odbył w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyplom magisterski obronił z wyróżnieniem w pracowni druku wklęsłego pod kierunkiem dr. hab. Aleksandra Woźniaka (prof. UWM). Aneks z rysunku pod kierunkiem prof. Eugeniusza Geno Małkowskiego.

Artysta jest stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rektora UWM za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sztuki, a także Marszałka Województwa i Miasta Olsztyna. Laureat Złotego Medalu Kapituły Okrągłego Obrazu w 40. Przeglądzie Grafiki w Mediolanie oraz szóstego wyróżnielnia w Biennale di Grafica Contemporanea w Perugii, jak również I miejsca w IX Bienalle o Medal Prezydenta Olsztyna 2015.
R E K L A M A
banner
Dzieszkiewicz zajmuje się głównie grafiką warsztatową, rysunkiem i projektowaniem. Specjalizuje się w akwaforcie, akwatincie, i akwamezzotincie. Głównym motywem jego prac jest zabudowa i architektura miejska. Wystawiał w kraju, głównie w Białymstoku, Lidzbarku Warmińskim, Olecku, Radomiu, Olsztynie i Bydgoszczy oraz zagranicą, m.in. w Torgiano, Perugii i Mediolanie.

Zawodowo realizuje się jako grafik w olsztyńskim oddziale TVP3, prowadzi też autorską pracownię grafiki warsztatowej.

Wystawę można oglądać do 8 stycznia przyszłego roku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy grafiki Wojtka Dzieszkiewicza

02-12-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl