Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D./Urszula Witkowska | 2017-12-06 10:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Książka pod każdą choinką!

Olsztyn24
Edyta Jungowska | Więcej zdjęć »
Do Olsztyna zawitała wczoraj (5.12) Edyta Jungowska, ambasadorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Aktorka, którą najmłodsi rozpoznają z ról dubbingowanych (użyczyła głosu m.in. w filmach Toy Story, Rodzina Adamsów, Tom i Jerry i Pippi Pończoszance) spotkała się z dziećmi oraz ich opiekunami w Centrum Książki oraz Miejskim Ośrodku Kultury, aby promować akcję „Książka pod każdą choinką” zorganizowaną przez Książnicę Polską dla wsparcia kampanii Fundacji ABCXXI.

Specjalnie z myślą o rodzicach i dzieciach, fundacja stworzyła stale uzupełnianą Złotą Listę książek polecanych do czytania dzieciom. Od wielu lat umieszczane są na niej kolejne tytuły książek spełniających fundacyjne kryteria dobrej książki - dostosowane do wieku dziecka, niosące ciekawe i wartościowe treści, napisane pięknym językiem, budujące wiedzę i charakter młodego czytelnika. Na Złotej Liście znajdują się zarówno klasyczne baśnie, jak i współczesne bestsellery zagranicznych oraz polskich autorów, m.in. Renaty Piątkowskiej, Andrzeja Maleszki, Katarzyny Ryrych, Grzegorza Kasdepke, Barbary Kosmowskiej, Łukasza Wierzbickiego czy Michała Rusinka.

Od 23 listopada w kilkudziesięciu księgarniach sieci Książnica Polska w całym kraju można kupić książki ze Złotej Listy, zapakowane w świąteczne pudełka. W księgarniach pojawiły się specjalnie oznakowane ekspozytory, na których można odnaleźć książki ze Złotej Listy fundacji. Specjalne naklejki pomogą dobrać tytuły do wieku dziecka.
R E K L A M A
banner
Z każdej sprzedanej w ramach akcji książki 1 zł zostanie przekazany na wsparcie kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl