Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-06-05 19:23 | Rozmiar tekstu: A A A

Czytanie poruszało na Nocy Bibliotek w WBP

Olsztyn24
Noc Bibliotek w WBP (fot. WBP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Czytanie porusza! – to hasło zorganizowanej po raz trzeci Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, która odbyła się w minioną sobotę (3.06). Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie, podobnie jak ponad 1000 bibliotek różnych sieci oraz księgarń, kawiarni, klubów i innych instytucji i organizacji w całej Polsce, wzięła udział w wydarzeniu.

Celem akcji była promocja czytelnictwa i bibliotek jako najbardziej dostępnych instytucji kultury, często jedynych w małych miejscowościach, gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii.

Podczas tegorocznej Nocy Bibliotek WBP zabrała swych gości w podróż po miejscach realnych i tych całkiem fantastycznych - australijskich preriach i miastach Warmii i Mazur. Odkrywano tajemnice budynku przy ul. 1 Maja od piwnic aż po dach oraz rozwiązywano zagadkę zniknięcia klejnotu - Stelli Nostry z Biurem detektywistycznym Lassego i Mai. Dla odważnych przygotowano drukarską podróż w czasie, zaproszono także do sprawdzenia się w mini grze miejskiej, która przeprowadziła uczestników między dwoma budynkami biblioteki. Poza tym koncerty, wystawy i dobra zabawa, a wszystko to z książką w ręku.
R E K L A M A
banner
Głównym organizatorem ogólnopolskiej akcji było Centrum Edukacji Obywatelskiej. Współorganizatorzy: Instytut Książki, Fundacja ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Akcję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
Noc Bibliotek 2017 w WBP w Olsztynie

»

05-06-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl