Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
SPKiS | 2017-12-07 21:04 | Rozmiar tekstu: A A A
Wernisaż prac Natalii Skowrońskiej-Iwańczyk

Pozy i kreacje wizerunku

Olsztyn24
Natalia Skowrońska-Iwańczyk | Więcej zdjęć »
Klub U Artystów w Olsztynie gości obecnie prace plastyczne Natalii Skowrońskiej-Iwańczyk, młodej olsztyńskiej artystki. Wernisaż wystawy odbędzie się 12 grudnia (wtorek) o godz. 18.00. Na wydarzenie w klubowej, nieformalnej, atmosferze zaprasza Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka, które niedawno nagrodziło artystkę tytułem „Talent 2017”, kierowanym do rodzimych twórców, ludzi „z sąsiedztwa” (młodych lub dotąd nie dostrzeżonych, choć są tak blisko…).

Natalia Skowrońska-Iwańczyk to młoda absolwentka Wydziału Sztuki UWM (dyplom w 2014 r.). Realizuje się w grafice warsztatowej, malarstwie i tkaninie eksperymentalnej, wystawiała swoje prace w kraju i za granicą, zdobyła III nagrodę za plakat „Rok Feliksa Nowowiejskiego” i wyróżnienie w IX Olsztyńskim Biennale Sztuki o medal Prezydenta Olsztyna. Najnowszej wystawie, na którą zaprasza obecnie, dała zagadkowy tytuł „P O Z A”.

Natalia nie jest osobą, która chętnie udziela wywiadów, zatem spotkanie w atmosferze klubowej, daje szanse na złamanie onieśmielenia młodej artystki i poznanie jej bliżej. Artystka obecnie zanurza się w świecie ilustracji. Poznaje ilustracje i ilustratorów, ale też mruczanki, wierszyki, gry, piosenki, ponieważ bardzo ważna w jej życiu jest córka Liliana. Poza tym mówi o sobie tak:
R E K L A M A
banner
„Niezależność to jest to, co cenię, tak jak swego rodzaju harmider, taki nieporządek... Jestem albo uchodzę za mniej czy bardziej ułożoną i wyważoną, ale lubię czasem szalone zrywy. Tak jak lubię jesień, magiczną zimę też nawet czasem bardziej..., ale jakoś blisko mi do jesieni tej pięknej, złotej, ale też tej dżdżystej, o specyficznej woni... Lubuję się w jesieni, różnorakiej jesieni, pachnącej liśćmi, czasem zgniłymi liśćmi ... i grzańcem”.

Wystawa nosi nazwę „P O Z A” i  składa się z grafiki warsztatowej oraz rysunku z pogranicza malarstwa uzupełnionego kolażem/techniki własnej. Do obejrzenia obrazy, które odnoszą się do ludzkich póz, rozumianych jako ułożenie samego ciała, jak i do sztucznych form, które służą kreowaniu wizerunku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl