Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Białecki | 2017-12-11 16:47 | Rozmiar tekstu: A A A

W Dormagen Czarek Białecki najwyżej z reprezentantów Polski

Olsztyn24
Czarek Białecki na turnieju Pucharu Polski w Dormagen | Więcej zdjęć »
W sobotę (9.12) w niemieckiej miejscowości Dormagen odbył się turniej Pucharu Świata Juniorów w szabli. W reprezentacji Polski wystartował Cezary Białecki, mieszkaniec Barczewa. Turniej w Niemczech jest uważany za jeden z bardziej wymagających, ze względu na dużą liczbę startujących zawodników.

Dla Czarka turniej rozpoczął się bardzo dobrze. Pokonując reprezentantów Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Bułgarii i Niemiec odnotował 4 zwycięstwa, ale były też 2 porażki - z reprezentantami Kazachstanu i Rumunii. Przegrane były dość pechowe, obie zakończyły się przegraną jednym trafieniem. Na poziomie jaki jest na zawodach Pucharu Świata liczy się każda wygrana walka. Jednak liczba trafień w walkach przegranych też jest istotna.

W drabince pucharowej Czarek w pierwszej walce miał wolny los ze względu na dobry bilans po walkach grupowych. Pierwszym przeciwnikiem w walce pucharowej był reprezentant Hiszpanii. Czarek od początku walki kontrolował jej przebieg i wygrał 15-7. Następnym przeciwnikiem był reprezentant gospodarzy. Walka ta była potwierdzeniem tezy, że ściany pomagają gospodarzowi. Reprezentant Niemiec, który miał wsparcie kibiców zebranych w hali, od początku przejął inicjatywę i prowadził już 14-8. Przy tym stanie walki nikt w hali nie spodziwał się tego, czego dokonał Czarek. Jego niesamowita wola walki i wiara w końcowy wynik doprowadziły do zwycięstwa reprezentanta Polski 15-14. Niemieccy kibice nie mogli uwierzyć w to co się wydarzyło.
R E K L A M A
banner
W następnym pojedynku na drodze Czarka stanął reprezentant USA. Pojedynek zapowiadał się bardzo emocjonująco, ponieważ przeciwnik Czarka jest medalistą Mistrzostw Świata. Pojedynek ten był dodatkowo dla zawodnika z USA rewanżem, gdyż rok temu Czarek wyeliminował go z turnieju. Pojedynek zakończył się zwycięstwem zawodnika z USA 15-9. Tym razem Czarek zakończył turniej na 27 miejscu.

Pocieszeniem dla Czarka jest to, że z naszej reprezentacji został sklasyfikowany najwyżej.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl