Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2017-09-16 23:09 | Rozmiar tekstu: A A A

Udany debiut szablistów Hajduczka. Białecki na podium.

Olsztyn24
Czarek Białecki (z lewej) zajął drugie miejsce
W Warszawie odbył się dzisiaj (16.09) I Puchar Polski juniorów w szabli. Do stolicy przyjechało 118 zawodników z całej Polski. W zawodach wystartowali również szermierze z UKS Hajduczek Olsztyn.

- Dla części naszych zawodników był to debiut w tej kategorii wiekowej. Trójka zawodników z rocznika 2003, która weszła do kategorii junior młodszy, wystartowała po raz pierwszy w juniorach. Cieszy fakt, że po dziewięciu latach działalności klubu doczekaliśmy się tak licznej reprezentacji w Pucharze Polski juniorów - mówi Adam Sobczyk trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Pierwsi zmagania rozpoczęli chłopcy (64 szablistów), w tym zawodnicy UKS Hajduczek: Piotr Kozłowski i Krzysztof Rychta. Po dwóch eliminacjach grupowych obaj zakwalifikowali się do fazy play off. Jednak w walce o wejście do grona 32 najlepszych zawodników ulegli swoim rywalom, Piotr przegrał ze znacznie wyżej klasyfikowanym Sebastianem Glancem (KKSZ Konin) 10:15, zajmując ostatecznie 40. miejsca, zaś Krzysztof z Piotrem Sosulskim (Zagłębiowski Klub Szermierczy) 8:15, plasując się na 41. miejscu w klasyfikacji końcowej turnieju.
R E K L A M A
banner
W Pucharze Polski startował również wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn, a obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa, Cezary Białecki.

- Czarek to nasz sztandarowy wychowanek. Po latach treningów w naszym klubie wyjechał do Warszawy. Dobre podstawy szermierki, które u nas otrzymał, dziś owocują sukcesami, co nas niezmiernie cieszy - wyjaśnia Adam Sobczyk z UKS Hajduczek Olsztyn.

Czarek po wygranych w pucharach z: Oskarem Kwiatkowskim (Dragon Łódź) 15:9, Szymonem Hryciukiem (Pałac Młodzieży Katowice) 15:8 i Jędrzejem Dłużniewskim (AZS AWF Warszawa) wszedł do finału Pucharu Polski juniorów, gdzie spotkał się z Mateuszem Prokopowiczem (UKS 13 Białystok). W finale uległ przeciwnikowi 11:15. Jego 2. miejsce w Pucharze Polski to duży sukces.

Jako drugie rywalizowały dziewczęta, w tym zawodniczki UKS Hajduczek Olsztyn - Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Klaudia Malgrem i Grażyna Płoska.

Wszystkie zawodniczki przebrnęły dwie fazy rywalizacji grupowej i zakwalifikowały się do play off. Swoje pierwsze walki przegrały: Weronika z Blanką Seredyńską (UKS 13 Białystok) 11:15, Pola z Izabelą Głowacką (KKSZ Konin) 10:15, Grażyna z Aischą Hadj Bachir (KKSZ Konin) 10:15. Klaudia w walce o najlepszą 16 turnieju musiała uznać wyższość Emilii Rowińskiej (AZS AWF Warszawa) 9:15.

- Nie mam wątpliwości, że debiut moich zawodników w kategorii junior mogę uznać za ogromny sukces. Troje z nich - Pola, Klaudia i Piotr - mają po 14 lat, a najstarsi zawodnicy tej kategorii mają po 19 lat. To niezwykle cenne doświadczenie, zakończone sukcesem. Wszyscy awansowali do fazy pucharowej, Klaudia nawet do grona 32 najlepszych zawodników turnieju. Lata pracy owocują i są to zdrowe owoce - komentuje Adam Sobczyk z UKS Hajduczek Olsztyn.

Krzysztof Kozłowski

******

Wyniki końcowe Pucharu Polski I juniorów w szabli

Chłopcy
1. miejsce - Mateusz Prokopowicz - UKS 13 Białystok
2. miejsce - Cezary Białecki - MUKS Victor Warszawa
3. miejsce - Jędrzej Dłużniewski - AZS AWF Warszawa
3. miejsce - Jan Kruszewski - AZS AWF Warszawa
...
40. miejsce - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn
41. miejsce - Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta
1. miejsce - Zuzanna Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy
2. miejsce - Urszula Kurzyna - UKS 13 Białystok
3. miejsce - Marta Mazurek - UKS 13 Białystok
3. miejsce - Marta Okine - AZS AWF Warszawa
...
25. miejsce - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn
33. miejsce - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn
35. miejsce - Grażyna Płoska - UKS Hajduczek Olsztyn
38. miejsce - Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl