Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Ewa Lewandowska | 2017-12-14 23:31 | Rozmiar tekstu: A A A
„Moi przyjaciele z Literkowa”

Autorski program nauczania ortografii powstał w SP 10

Olsztyn24
Promocja programu „Moi przyjaciele z Literkowa” w Olsztyńskim Teatrze Lalek | Więcej zdjęć »
W poniedziałek (11.12) w Tetrze Lalek w Olsztynie odbyła się długo wyczekiwana promocja książki autorstwa nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Olsztynie Renaty Pasymowskiej - „Moi przyjaciele z Literkowa”. Książka przedstawia autorski program nauczania ortografii w klasach I–III, który stworzyła Renata Pasymowska bazując na swojej długoletniej pracy w szkole z młodszymi dziećmi. Pośrednikiem w osiąganiu sprawności uczniów w zakresie poprawnej pisowni są maskotki – przytulanki odzwierciedlające trójwymiarowe obrazy pisanych liter i dwuznaków języka polskiego, nazwane przyjaciółmi z Literkowa.

Na widowni zasiedli dostojni goście na czele z zastępcą prezydenta Olsztyna Jarosławem Słomą. Obecna była Anna Jankowska z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta, Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty reprezentowała Anna Klepacka, a Radę Miasta Olsztyna radna Danuta Ciborowska. Na widowni zasiedli też przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego z dr Małgorzatą Kowalik–Olubińską i dr hab. Marzenną Nowicką na czele. Obie panie recenzowały książkę bardzo ciepło i pozytywnie wyrażając się o pracy i zaangażowaniu Renaty Pasymowskiej. Na promocyjnym wydarzeniu obecni byli również liczni dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice, absolwenci SP 10 i obecni uczniowie z grupy teatralnej Apollo.

Promocja książki zaczęła się występem uczniów z teatrzyku Apollo, które przedstawiły „Leśną historię Próżniaka”. Występ uczniów zachwycił wszystkich, a dzieci poruszały się po scenie jak zawodowi aktorzy, przenosząc widzów w świat Literkowa. Następnie głos zabrali: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 Anna Żarczyńska, rodzice, absolwenci i zaproszeni goście. Bardzo ciepło i życzliwie, ze znajomością działań szkoły, wypowiedział się wiceprezydent Słoma. Najwięcej emocji i wzruszeń dostarczyli rodzice i absolwenci gimnazjum, którzy do tej pory bazują w życiu na umiejętnościach zdobytych podczas zajęć z Renatą Pasymowską i pamiętają historie, które pisali i opowiadali. Wszyscy podkreślali, jak ważne było łączenie nauki z zabawą i rozwijanie inwencji twórczej dzieci. Pojawiły się łzy wzruszenia i wdzięczność dla autorki wyrażane oklaskami, uściskami i kwiatami.
R E K L A M A
banner
Sama autorka programu wystąpiła na samym końcu, dziękując wszystkim za pomoc w zrealizowaniu swojej pasji i pomysłu, szczególnie dziękując rodzinie, instytucjom ją wspierającym, sponsorom, koleżankom z pracy, rodzicom i uczniom.

Po części oficjalnej na uczestników promocyjnego wydarzenia czekała smaczna niespodzianka – tort w kształcie książki „Moi przyjaciele z Literkowa”. Można było również kupić książkę z dedykacją autorki i maskotki w kształcie literek.

Więcej o programie i książce na www.mojeliterkowo.pl

Ewa Lewandowska

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~wot / 2017-12-15 13:46
"Pani Literkowej" składam wyrazy szacunku i dziękuję, że w ciekawy sposób uczy dzieci poprawnej polszczyzny.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl