Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2017-12-17 12:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Kozłowski i Malgrem najlepsi w Pucharze Polski juniorów w Koninie

Olsztyn24
(fot. K. Kozłowski)
W sobotę (16.12) w Koninie, odbył się III Puchar Polski juniorów w szabli. Na turniej przyjechało 47 zawodniczek i 59 zawodników z całej Polski. Na zawodach wystartowali również szermierze z Olsztyna - 6 z UKS Hajduczek Olsztyn i 2 z UKS Riposta Olsztyn.

- Wszyscy nasi zawodnicy to juniorzy młodsi. Takie starty do doskonała okazja na zebranie doświadczenia - mówi Adam Sobczyk trener UKS Hajduczek Olsztyn.

Pierwsi zmagania rozpoczęli chłopcy (59 szablistów), w tym zawodnicy UKS Hajduczek: Mikołaj Jurkiewicz, Piotr Kozłowski, Filip Kusak i Krzysztof Rychta. Po dwóch eliminacjach grupowych do fazy play off zakwalifikował się jedynie Piotr Kozłowski. Jednak w walce o wejście do grona 32 najlepszych zawodników przegrał z Ksawerym Czajkowskim (Kolejarz 24 Katowice) 11:15, zajmując ostatecznie bardzo dobre 35. miejsce.
R E K L A M A
banner
W Pucharze Polski startował również wychowanek UKS Hajduczek Olsztyn, a obecnie zawodnik MUKS Victor Warszawa, pochodzący z Barczewa - Cezary Białecki. Czarek po wygranych w pucharach z: Ksawerym Czajkowskim (Kolejarz 24 Katowice) 15:11 i Szymonem Hryciukiem (Pałac Młodzieży Katowice) 15:9 znalazł się w gronie najlepszych 8 zawodników Pucharu Polski. Tu jednak, w walce o półfinał, uległ późniejszemu zwycięzcy turnieju Karolowi Lademannowi (AZS AWF Warszawa) 12:15, zajmując ostatecznie 5. miejsce.

Jako drugie rywalizowały dziewczęta, w tym zawodniczki UKS Hajduczek Olsztyn - Weronika Borkowska i Klaudia Malgrem oraz z UKS Riposta Olsztyn - Aleksandra Romańczyk i Dominika Trager.

Jedynie Aleksandra Romańczyk i Klaudia Malgrem zakwalifikowały się do play off. Ze względu na małą liczbę zawodniczek, już w pierwszych walkach pucharowych szablistki rywalizowały o wejście do grona 16. najlepszych szermierzy turnieju. Swoją pierwszą walkę pucharową przegrała Romańczyk z Agatą Marciniak (O.Ś. AZS Poznań) 8:15. Malgrem wygrała pierwszy puchar z Anną Łukasik (TMS Sosnowiec) 15:11, ulegając w kolejnym Alicji Papuzińskiej (KKSZ Konin) 14:15. Klaudia zajęła ostatecznie doskonałe 15. miejsce.

- Cieszy fakt, że to już kolejny puchar juniorów, na którym punktują zawodnicy UKS Hajduczek. Każdy taki start to zdobywanie doświadczenia turniejowego, możliwość rywalizowania z najlepszymi zawodnikami w Polsce w wyższej kategorii wiekowej. Gratuluję sukcesu Klaudii i Piotrowi - podkreśla Adam Sobczyk.

Krzysztof Kozłowski

******

Wyniki końcowe Pucharu Polski III juniorów w szabli

Chłopcy

1. miejsce - Karol Lademann  - AZS AWF Warszawa
2. miejsce - Mateusz Prokopowicz - UKS 13 Białystok
3. miejsce - Jakub Broniszewski - MUKS Victor Warszawa
3. miejsce - Piotr Kurzyna - UKS 13 Białystok
...
5. miejsce - Cezary Białecki - MUKS Victor Warszawa
35. miejsce - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn
40. miejsce - Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn
45. miejsce - Mikołaj Jurkiewicz - UKS Hajduczek Olsztyn
48. miejsce - Filip Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta

1. miejsce - Zuzanna Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy
2. miejsce - Małgorzata Zawodniak - KKSZ Konin
3. miejsce - Marta Okine - AZS AWF Warszawa
3. miejsce - Alicja Papuzińska - KKSZ Konin
...
15. miejsce - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn
24. miejsce - Aleksandra Romańczyk - UKS Riposta Olsztyn
33. miejsce - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn
38. miejsce - Dominika Trager - UKS Riposta Olsztyn

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl