Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2017-10-30 00:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Aniela Kozłowska tuż za podium na Pucharze Polski juniorów młodszych

Olsztyn24
Aniela Kozłowska | Więcej zdjęć »
W sobotę (28.10) w Łodzi odbył się Puchar Polski II juniorów młodszych w szabli - drugi turniej klasyfikacyjny tej kategorii wiekowej obejmującej roczniki 2001-2003. Prawo startu w turnieju mieli również zawodnicy z młodszej kategorii wiekowej młodzik. W Pucharze Polski wystartowało w sumie 157 zawodników z 19 klubów z całej Polski. Olsztyński klub UKS Hajduczek reprezentowało 9 zawodników.

Pierwsi rywalizację rozpoczęli chłopcy. Wśród 90 szablistów było 4 zawodników UKS Hajduczek - Mikołaj Jurkiewicz, Piotr Kozłowski, Filip Kusak i Krzysztof Rychta. Po walkach grupowych do fazy play-off zakwalifikowali się wszyscy zawodnicy. Piotr przegrał swoją pierwszą walkę pucharową z Gracjanem Jedwabnym (KKSZ Konin) 14:15, zajmując ostatecznie 48. miejsce. Również Krzysztof przegrał swój pojedynek  jednym trafieniem z Gabrielem Jarkiem (KKSZ Konin) 14:15, plasując się na 42. miejscu. Filip musiał uznać wyższość Kacpra Zająca (Pałac Młodzieży Katowice) 8:15, kończąc turniej na 38. miejscu. Pierwszą walkę pucharową Mikołaj wygrał z Michałem Grzeszczykiem (UKS Szabla Ząbki) 15:14, by przegrać kolejną walkę pucharową z Dominikiem Płusą (KKSZ Konin) 3:15, zajmując ostatecznie 22. miejsce.

W szabli mężczyzn w sumie stoczono 507 pojedynków. Zawodnicy zadali 4.311 punktowanych trafień.
R E K L A M A
banner
W szabli dziewcząt UKS Hajduczek reprezentowały: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Nina Kondrusik (młodzik), Aniela Kozłowska (młodzik) i Klaudia Malgrem. Po walkach pucharowych wszystkie szablistki Hajduczka zakwalifikowały się do fazy play-off. W walce tabeli 64 Pola przegrała pierwszą walkę z Julią Nowicką (UKS Szabla Brzoza) 13:15, kończąc rywalizację na 33. miejscu. Swój pojedynek  wygrała zaś Weronika Borkowska, pokonując Emilię Stępczyńską (AZS AWF Warszawa) 15:9. Kolejną walkę jednak przegrała z Małgorzatą Nowicką (TMS Sosnowiec) 9:15, zajmując w turnieju 26. miejsce.

Swoją rywalizację w play-off – ze względu na wysoką lokatę po walkach grupowych – od drugiej rundy rozpoczęły Nina Kondrusik oraz Klaudia Malgrem. Nina przegrała swój pojedynek z Zuzanną Lenkiewicz (TMS Sosnowiec) 4:15, plasując się na 22. miejscu. Klaudia pokonała Dominikę Trager (UKS Riposta) 15:6, by w walce o ćwierćfinał uznać wyższość Alicji Papuzińskiej (KKSZ Konin) 11:15, kończąc turniej na 9. miejscu.

Najlepiej w turnieju ze wszystkich olsztyńskich szablistów wypadła Aniela Kozłowska. W tabeli play-off 64 pokonała pewnie Olimpię Sumę (TMS Sosnowiec) 15:9. W kolejnym pojedynku wygrała z Darią Skonieczną (AZS AWF Warszawa) 15:13, by  w walce o ćwierćfinał pokonać Julię  Nowicką (UKS Szabla Brzoza) 15:8.  Dzięki tej wygranej znalazła się w gronie najlepszych ośmiu zawodniczek turnieju. W walce o medal musiała jednak uznać wyższość Weroniki Waleriańczyk (KKSZ Konin) 7:15, zajmując ostatecznie 8. miejsce.

- Kolejny doskonały start szablistów z Hajduczka. Wszyscy zakwalifikowali się do fazy pucharowej turnieju, dzięki czemu zdobyli kolejne punkty w klasyfikacji Polskiego Związku Szermierczego. Już ten fakt każdy z nich może uznać za swój osobisty sukces. Oczywiście niezmiernie cieszy wynik Klaudii, która zakończyła rywalizację na 9. miejscu oraz Anieli, która jako pierwsza zawodniczka w historii naszego klubu znalazła się w gronie 8 najlepszych szablistek punktowanego turnieju juniorów młodszych - komentuje występ swoich zawodników trener UKS Hajduczek Olsztyn, Adam Sobczyk.

W sumie w Pucharze Polski wystartowało 67 dziewcząt. Stoczyły 405 pojedynków, zadając w nich 3.407 punktowanych trafień.

******

Wyniki Pucharu Polski II juniorów młodszych w Łodzi

Rywalizacja chłopców:

1. miejsce - Jakub Broniszewski - MUKS Victor Warszawa
2. miejsce - Szymon Hryciuk - Pałac Młodzieży Katowice
3. miejsce - Marek Weiss - KKSZ Konin
3. miejsce - Ksawery Czajkowski - Kolejarz 24 Katowice

......

22. miejsce - Mikołaj Jurkiewicz - UKS Hajduczek Olsztyn
38. miejsce - Filip Kusak - UKS Hajduczek Olsztyn
42. miejsce - Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn
48. miejsce - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn

Rywalizacja dziewcząt:

1. miejsce - Roksana Bartosz - Dragon Łódź
2. miejsce - Weronika Waleriańczyk - KKSZ Konin
3. miejsce - Julia Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy
3. miejsce - Natalia Wysocka - KKSZ Konin
......

8. miejsce - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn
9. miejsce - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn
22. miejsce - Nina Kondrusik - UKS Hajduczek Olsztyn
26. miejsce - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn
33. miejsce - Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl