Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-12-28 16:55 | Rozmiar tekstu: A A A

W Urzędzie Marszałkowskim podpisano kolejne umowy na wykorzystanie środków unijnych

Olsztyn24
Podpisanie umów w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Czterdzieści trzy miliony złotych dofinansowania z funduszy unijnych trafi w najbliższych miesiącach do samorządów, instytucji i organizacji społecznych z Warmii i Mazur na rozwój usług społecznych, poprawę efektywności energetycznej w budynkach publicznych, rewitalizację obszarów wiejskich i wykorzystanie lokalnych zasobów przyrodniczych. Dzisiaj (28.12) w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie podpisano 17 umów w sprawie dofinansowania. Wśród beneficjentów są m.in. Gmina Olsztyn, Powiat Olsztyński i Gmina Biskupiec.

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin i prezydent Olsztyna podpisali dzisiaj dwie umowy na łączną kwotę dofinansowania 3,4 mln złotych. W pierwszej z umów samorząd województwa zobowiązał się wesprzeć samorząd Olsztyna kwotą ponad 1,9 mln złotych realizację projektu pod nazwą „Adaptacja zabytkowego budynku warsztatów Terapii Zajęciowej na pracownie terapeutyczne i mieszkanie funkcyjne”. Budynek przy ul. Bałtyckiej 45, w którym dawniej mieściła się siedziba Rady Osiedla Gutkowo, zostanie wyremontowany i zaadaptowany do nowych funkcji za łączną kwotę prawie 2,5 mln złotych. Tego samego budynku dotyczy druga z podpisanych dzisiaj przez marszałka województwa i prezydenta Olsztyna umowa na dofinansowanie. W umowie tej marszałek zobowiązał się wesprzeć Gminę Olsztyn kwotą prawie 1,5 mln złotych, która za łączną kwotę 1,85 mln złotych chce odbudować południowe skrzydło budynku przy ul. Bałtyckiej 45.

Powiat Olsztyński, który dzisiaj reprezentowali wicestarosta Andrzej Abako i skarbnik Lucyna Kozikowska otrzyma z funduszy unijnych dofinansowanie prawie 1,7 mln złotych na „Modernizację energetyczną budynku administracyjnego Powiatu Olsztyńskiego przy Placu Bema 5 w Olsztynie”. Cała termomodernizacja siedziby olsztyńskiego starostwa ma kosztować prawie 2,3 mln złotych.
R E K L A M A
banner
Dofinansowanie aż trzech projektów uzyskała Gmina Biskupiec. Burmistrz Kamil Kozłowski i skarbnik Elżbieta Kaczmarczyk złożyli podpisy pod umowami zapewniającymi dofinansowanie następujących przedsięwzięć:

1) Utworzenie Centrum Edukacyjnego w Biskupcu; wartość projektu: 2 mln złotych, wysokość dofinansowania 1,7 mln złotych,
2) Poprawa oferty kulturalnej i rekreacyjnej na terenie rewitalizowanym miasta Biskupiec; wartość projektu: 11,9 mln złotych, wysokość dofinansowania: 10,1 mln złotych,
3) Utworzenie Centrum Aktywności Ruchowej (CAR) nad jeziorem Kraksy; wartość projektu: 1,5 mln złotych, wysokość dofinansowania 1,3 mln złotych.

Łącznie gmina Biskupiec pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych przekraczające 13 mln złotych.

W grupie beneficjentów znalazły się dzisiaj także: Gmina Iława, Gmina Kętrzyn, Gmina Ełk, Gmina Pisz, Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych z profilaktyki zdrowia „Jesteśmy razem” w Górowie Iławeckim, Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną Koło w Biskupcu, Ewangelickie Stowarzyszenie BETEL w Piszu, Powiat Gołdapski, Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Ameryce oraz Gmina Miejska Górowo Iławeckie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie umów w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie [28.12.2017]

28-12-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl