Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-12-31 11:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Ceramiczne Struktury Dźwiękowe zabrzmiały w Spichlerzu

Olsztyn24
Koncert odbył się w Spichlerzu MOK | Więcej zdjęć »
W sobotni wieczór (30.12) w Spichlerzu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie zaprezentowano Ceramiczne Struktury Dźwiękowe - eksperymentalny projekt Alicji Borsiak-Śleszyńskiej i Jarka Kordaczuka.

Twórcy postanowili połączyć siły we wspólnym projekcie, aby wydobyć z ceramicznych obiektów frazy i struktury dźwiękowe. Alicja Borsiak-Śleszyńska wykonała ceramiczne „naczynia” oraz zaśpiewała do dźwięków, które za pomocą prądu (z wykorzystaniem modułów przygotowanych przez Artura Grzybka) wydobywał z nich Jarek Kordaczuk.

Koncert elektronicznej muzyki eksperymentalnej z użyciem ceramiki nie był jedyną artakcją spotkania. Gospodarze wieczoru zaprosili do gościnnego występu Izabelę Kościeszę, która przedstawiła publiczności utwór audiosceniczny „Lesza”.
R E K L A M A
banner
 

******

Alicja Borsiak-Śleszyńska – z wykształcenia magister sztuki, ceramik i arteterapeutka. Prowadzi z dziećmi pracownię sztukodziałania. Swoją artystyczną drogę rozwija we własnej pracowni ceramicznej, którą prowadzi od wielu lat. Wiedzę pogłębia uczestnicząc w szkoleniach dotyczących arteterapii oraz diagnozy i terapii psychologicznej w specjalistycznych poradniach psychologiczno-psychiatrycznych. Stypendystka Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Jarek Kordaczuk – olsztyński kompozytor, autor tekstów, reżyser projektów multimedialnych, zdobył wykształcenie dyrygenckie i kompozytorskie w Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu, na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Zajmuje się komponowaniem muzyki, pisaniem tekstów, reżyserią i produkcją projektów multimedialnych. Skomponował oratorium Dzieci aniołów otwierające III Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu. Współpracuje m.in. z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Basią Raduszkiewicz, która odgrywała rolę solistki w dwóch cyklach pieśni jego autorstwa.  


Izabela Kościesza - z wykształcenia pedagog. Skończyła pedagogikę resocjalizacyjną w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 12 lat w Olsztyńskim Klubie Tańca Miraż. Od kilku lat zafascynowana kulturą Wschodu, tańcem orientalnym i Bollywood. Do dzisiaj poszerza swój warsztat taneczny u najlepszych tancerek orientalnych w Polsce, zbiera także doświadczenie w pracy z dziećmi jako instruktor tańca. 

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl