Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2018-01-04 13:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowi oficerowie zasilili 4. Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej

Olsztyn24
(fot. archiw. 4. WMBOT) | Więcej zdjęć »
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, 113. absolwentów rocznego Studium Oficerskiego w Akademii Wojsk Lądowych zostało promowanych na pierwszy stopień oficerski. Nowo promowani podporucznicy, którzy przyszli do studium ze środowiska cywilnego, właśnie rozpoczynają służbę na stanowiskach dowódców plutonów, również w naszym regionie, w tym w 42. batalionie lekkiej piechoty w Morągu oraz w kompanii dowodzenia w Olsztynie. Jedną z nich jest ppor. Paulina Kacprzycka, która została skierowana do 4. Warmińsko–Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie.

– Czuję dziś wielką dumę nosząc mundur oficera Wojska Polskiego, jednak także wielką odpowiedzialność, nie tylko jako przyszły dowódca, ale także jako obywatel - mówi ppor. Paulina Kacprzycka.

Na pytanie dlaczego zdecydowała się wstąpić w szeregi żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, odpowiada krótko: - To wspaniała okazja na rozwój osobisty i zawodowy, przygoda oraz satysfakcja ze służby Ojczyźnie.
R E K L A M A
banner
Dziś ta szansa stoi przed każdym, bez względu na wykonywany zawód lub miejsce zamieszkania. Żołnierzy WOT łączy jedno – chęć obrony i wspierania lokalnych społeczności. Żołnierze TSW mają możliwość rozwijania hartu ducha, pracy w ciekawych zespołach, zdobywania nowych doświadczeń, zaangażowania w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju w duchu patriotyzmu i tożsamości narodowej, a także udziału w dynamicznych szkoleniach z użyciem nowoczesnego sprzętu wojskowego. Okres pełnienia Terytorialnej Służby Wojskowej zalicza się do wysługi (stażu pracy), a każdy żołnierz TSW po 3 latach służby w Wojskach Obrony Terytorialnej może kontynuować służbę w zawodowej służby wojskowej.

Obecnie trwa nabór Żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) do Batalionów w Morągu, Braniewie, Giżycko i Olsztynie.

Ochotnicy, którzy chcieliby wstąpić do TSW mogą zgłaszać się do właściwej terytorialnie Wojskowej Komendy Uzupełnień, w tym przypadku do WKU w Ostródzie, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim i Elblągu. Do służby w tych batalionach preferowani są mieszkańcy powiatów: ostródzkiego, iławskiego, nowomiejskiego, działdowskiego, braniewskiego, elbląskiego, lidzbarskiego, bartoszyckiego, kętrzyńskiego, węgorzewskiego, gołdapskiego, giżyckiego, mrągowskiego, nidzickiego, olsztyńskiego oraz szczycieńskiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [16]
~Jo / 2018-01-09 20:19
Nie wiem czy da się to nawet skomentować. Kończyłem ZMECH bardzo dawno temu, kiedy jeszcze istniał. Teraz serce mi krwawi. Dla mnie to niewiarygodne, że w Polsce są tacy, którzy wierzą, że to wypacykowane wojsko obroni naszą Ojczyznę. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć do jakich poświęceń jest ono zdolne...? Jak bardzo cierpiałaby nasza Ojczyzna gdyby ktoś chciał ją nam odebrać...? Boże chroń Polskę i daj nam mądrzejszych rządzących.
~Dziwny / 2018-01-09 00:50
Ja pójdę na roczny kurs lekarza chirurga i po nim będę oferował. Dajcie szansę każdy młody może spróbować i zróbmy nabór jeszcze.a po trzech latach jak nikogo nie zabije mogę zostać ordynator szpitala.To jakąś kpina...ktoś kto nie nadaje się do wojska po 3 latach służby w paralitach będzie takim samym żołnierzem co ten po 5 latach studiów hehe dobre
~Szwejk / 2018-01-05 19:25
Do wojaka - i jak sądzę Ty jesteś na wskroś żołnierzem, urodziłeś się już z jedna belką na ramieniu albo dwoma. Twoją pierwsza zabawką był plastikowy kałasznikow, nigdy nie miałeś pierwszego dnia służby bo w służbie jesteś od zawsze. Jestem pełen podziwu.
~Kogut / 2018-01-05 19:20
Nie mam pytań. Nawet jeżeli to jest roczne szkolenie, to i tak nic z niego nie wyniosą. W zawodowej służbie też są oficerowie po rocznym studium, nazywani "turbooficerami" Oficerem może się nazwać żołnierz po 5 letnich studiach i z dwuletnim doświadczeniem w służbie. Nasza armia ma super dowódców... Nie ma co
~Miko / 2018-01-05 19:18
Standard w Polsce wieczne niezadowolenie , zawsze na nie, nie ważne co się dzieje byle komuś dokopać. A wam młodym życzę sukcesów w pracy bo na tym wszyscy skorzystamy. Powodzenia
~Km / 2018-01-05 18:53
A dlaczego takie stwierdzenie "byle komu", przede wszystkim nie znasz macieju tych młodych ludzi, zanim oni zdążą się wykazać to połowa społeczeństwa skreśli ich ze zwykłej zawiści. Dajmy im popracować a później można oceniać ich pracę i zaangażowanie
~maciej. / 2018-01-05 09:25
dzisiaj są takie czasy że łatwiej byle komu zostać oficerem niż żołnierzowi kapralem.
~wojak / 2018-01-05 06:26
to są ludzie którzy noszą tylko i wyłącznie naramienniki oficerskie bo nikt nie jest w stanie przygotować człowieka ze środowiska cywilnego na stanowisko oficerskie w tak krótkim czasie. Wiedza wojskowa oficera powinna być wszechstronna a ci oficerowie z doświadczenia wiem że nie znają nawet dobrze regulaminu ogólnego sił zbrojnych. To jest produkowanie na siłe ludzi którzy muszą szybko zapchać wakaty ale dowodzenie ludźmi ich weryfikuje...
~Strange / 2018-01-04 21:51
Cały ten WOT to nic mądręgo, nie ma możliwości zrobienia z nich prawdziwych żołnierzy.
~Janusz / 2018-01-04 21:12
Wojaku umiesz czytać ze zrozumieniem? Pisze ci ROCZNE Studium Oficerskie a nie jak ty sobie wymyśliłeś.
~Szwejk / 2018-01-04 21:12
Do Wojaka - jakim dwumiesięcznik kursie? Doucz się chłopie, bo taki z Ciebie wojak jak że mnie Szwejk.
~ / 2018-01-04 20:42
Ja tez widzę mężczyznę
~Wojak / 2018-01-04 19:58
Wstyd wstyd wstyd oficerowie bez pojęcia po 2 miesięcznym kursie. Jakby w wojsku nie było osób spełniających wymogi na oficera.
~maras / 2018-01-04 18:54
zdjecie nr 3 , 2gi szereg , 2gi od lewej idzie facet w spodnicy czy mam omamy wzrokowe ? czy komus photoshop psikusa zrobil ?
~ud / 2018-01-04 17:39
tyle makijażu ????to zgodne z regulaminem??
~Karolina / 2018-01-04 17:10
Młodzi ludzie przyszłością naszego Narodu. Gratuluję i życzę samych sukcesów
21