Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Monika Jabłońska | 2017-12-07 20:10 | Rozmiar tekstu: A A A
Szer. Sandra Kruk - wicemistrzyni świata w boksie 2012 r.

W służbie wojskowej i na ringu daje z siebie wszystko

Olsztyn24
Sandra Kruk (fot. Tomasz Kulesza)
Walka na ringu czy służba wojskowa? Historia Sandry, wicemistrzyni świata w boksie olimpijskim pokazuje, że będąc żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej można świetnie połączyć jedno z drugim. Sandra to doświadczona zawodniczka z sukcesami międzynarodowymi, również tymi na najwyższym szczeblu.

Szer. Sandra Kruk swoją przygodę ze sportem walki rozpoczęła w wieku 7 lat od kick-boxingu, w którym zdobyła 9 tytułów Mistrzyni Polski. W 2007 r. zaczęła trenować boks i od tego czasu jej kariera zaczęła się dynamicznie rozwijać. Zdobyła 6 tytułów Mistrzyni Polski w boksie. Od samego początku swojej kariery w boksie dostała powołanie do Narodowej Kadry Kobiet w boksie. Rokiem przełomowym w karierze Sandry był rok 2012, w którym zdobyła Wicemistrzostwo Świata w Qinhuangdao w Chinach. Ostatnio Sandra Kruk wygrała w finale 5. Międzynarodowego Memoriału Leszka Drogosza, gdzie pokonała Paulinę Jakubczyk dzięki charakterystycznemu i nieustannemu pressingowi oraz lawinie ciosów. Memoriał Leszka Drogosza to wysokiej rangi turniej klasy A organizowany przez Międzynarodową Federację AIBA.

Sandra Kruk jest również żołnierzem 4. Warmińsko–Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej. - Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej jest dla mnie doskonałym sposobem na samorealizację i rozwój zawodowy - mówi szeregowa Kruk.
R E K L A M A
banner
Rozpoczęcie służby wojskowej to ważna decyzja, którą należy podjąć wspólnie z najbliższymi. - Cieszę się, że mam rodzinę, która jest ze mnie dumna, nie tylko, gdy walczę na ringu, ale też gdy pełnię służbę dla Ojczyzny - dodaje.

Na co dzień Sandra zaraża energią, uśmiechem, a dla żołnierzy i pracowników 4. WMBOT jest wzorem do naśladowania i dowodem na to, że bez problemu można pokonywać swoje słabości i przekraczać granice. - Jestem niska, co wytykało mi wielu trenerów, twierdząc, że nie uda mi się wysoko zajść w tej dyscyplinie. Dzięki wsparciu bliskich, ciężkiej pracy oraz uporowi i wierze w sukces znalazłam się w światowej czołówce boksu. Wiara pozwoliła mi osiągnąć sukces nie tylko sportowy, ale też w sferze osobistej, dlatego uważam, że nie można zamykać się w szufladkach, bo jeżeli czegoś bardzo mocno pragniemy, to musimy do tego dążyć - mówi szeregowa.

Obecnie trenerem Sandry jest jej mąż Ariel Kruk, który również pełni służbę wojskową w 4. Warmińsko–Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. - Dziękujemy naszym dowódcom, że szkolą nas na wojowników, a nie na żołnierzy do defilowania - mówi Ariel Kruk. Oboje zgodnie potwierdzają, że służba w WOT daje im możliwość rozwijania hartu ducha, pracy w ciekawych zespołach, zdobywania nowych doświadczeń, a także zaangażowania w budowanie systemu bezpieczeństwa kraju. Dziś ta szansa stoi przed każdym, bez względu na wykonywany zawód lub miejsce zamieszkania.

Obecnie trwa nabór Żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej (TSW) do Batalionów w Morągu, Braniewie, Giżycko i Olsztynie. Ochotnicy, którzy chcieliby wstąpić do TSW mogą zgłaszać się do właściwej terytorialnie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ostródzie, Olsztynie, Lidzbarku Warmińskim i Elblągu.

Monika Jabłońska
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl