Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-09-01 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie powstanie Regionalne Centrum Bezpieczeństwa

Olsztyn24
Podspisanie umowy | Więcej zdjęć »
W Olsztynie powstanie Regionalne Centrum Bezpieczeństwa. Ma zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańcom Olsztyna i powiatu. W Urzędzie Miasta Olsztyna podpisano dzisiaj (1.09) umowę na budowę jego oraz Regionalnego Magazynu Kryzysowego.

Inwestycja zostanie wykonana przy ul. Augustowskiej za trochę ponad 12,7 mln zł przez konsorcjum olsztyńskich firm Inwest-Serwis Sp. z o.o., które z zadania tego musi się wywiązać w 16 miesięcy od dnia podpisania umowy. Swoim działaniem będzie obejmowała obszar stolicy Warmii i Mazur oraz powiatu.

Budynek RCB będzie się składał z dwóch części: biurowej i operacyjnej. W biurowej praca odbywać się będzie w systemie 8-godzinnym, zaś w operacyjnej całodobowo. Na sali operacyjnej dyżur będą pełnić przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej oraz osoby zajmujące się monitoringiem. Przewiduje się także przeniesienie do RCB pracowników wydziałów zarządzania kryzysowego miasta i powiatu.
R E K L A M A
banner
W ramach inwestycji powstanie również Regionalny Magazyn Kryzysowy na wypadek klęsk żywiołowych i zdarzeń nadzwyczajnych dla zapewnienia środków niezbędnych do zmniejszenia rozmiarów szkód i likwidacji ich skutków. W magazynie tym umieszczony zostanie sprzęt do działań ratowniczych na wypadek wystąpienia powodzi czy innych klęsk żywiołowych, katastrof budowlanych oraz innych zagrożeń. Obiekt podzielony zostanie na dwie części: do przechowywania sprzętu wielkogabarytowego i tego drobniejszego.

Inwestycja została dofinansowana w 85 procentach z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie umowy na budowę Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa

01-09-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl