Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2018-01-06 16:43 | Rozmiar tekstu: A A A
V Orszak Trzech Króli w Olsztynie

Największe jasełka odbyły się dzisiaj w Olsztynie

Olsztyn24
Powitanie Trzech Króli pod olsztyńskim ratuszem | Więcej zdjęć »
Wielu olsztynian postanowiło wziąć dzisiaj (6.01) udział w radosnym świętowaniu Święta Objawienia Pańskiego i Święta Epifanii, zamykających świąteczny cykl Bożego Narodzenia. Olsztyński Orszak Trzech Króli, zorganizowany już po raz piąty, przeszedł ulicami stolicy Warmii i Mazur.

Tradycja organizowania Orszaków Trzech Króli odbudowała się w Polsce w 2009 roku. W Olsztynie orszak organizowany jest od pięciu lat za sprawą stowarzyszenia Forum Prorodzine, któremu przewodniczy ksiądz Michał Tunkiewicz. Patronat nad wydarzeniem sprawują m.in. Metropolita Warmiński i Prezydent Olsztyna, a wspiera wiele organizacji społecznych, instytucji i firm.

W tym roku orszak wyruszył z trzech olsztyńskich parafii. Miejscem startu Orszaku Azjatyckiego „Melchior” był kościół św. Józefa. Orszak Europejski „Baltazar” wyruszył z kościoła Matki Boskiej Saletyńskiej, natomiast Orszak Afrykański „Kacper” zorganizowała parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa.
R E K L A M A
banner
Orszaki wyruszyły w trasę około godziny 12., po wcześniejszych mszach świętych. Wszyscy spotkali się na Placu Jana Pawła II, gdzie odegrano scenę (mansjon) - Spotkanie Królów. Z Placu Jana Pawła II połączeni w jeden wielki Orszak Trzech Króli uczestnicy wydarzenia przeszli na Plac Dunikowskiego, gdzie odbył się mansjon Pałac Heroda. Zaraz potem na schodach Urzędu Wojewódzkiego odegrano mansjon Pasterze. Trasa orszaku zakończyła się pod żywą szopką na Placu Solidarności. Tam przedstawiono ostatni mansjon - Złożenie darów oraz miał miejsce taneczny korowód uczestników, którzy zatańczyli poloneza w rytm kolędy „Bóg się rodzi”.

To nie wszystkie atrakcie jakie organizatorzy orszaku przygotowali na dzisiaj. Można było też wysłuchać koncertów kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru złożonego z alumnów Seminarium Duchownego Hosianum. Publiczność chętnie wtórowała wykonawcom koncertu. Każdy uczestnik orszaku mógł uzyskać „urzędowe” potwierdzenie udziału w wydarzeniu. Stosowne certyfikaty stemplowali okolicznościowymi pieczęciami trzej królowie: Kacper, Melchior i Baltazar. Nagrodzono też uczestników konkursu rodzinnego na przebrania z epoki.

Dla tych, którzy mimo gorącej atmosfery nieco zmarzli, była gorąca herbata i słodkie ciasteczka przygotowane przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno Spożywczych w Olsztynie. Nie można też nie wspomnieć o żywej szopce i znajdujących się w niej zwierzętach, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem, szczególnie najmłodszych uczestników orszaku.

Więcej o V Olsztyńskim Orszaku Trzech Króli na naszych zdjęciach w galerii i filmie. Zapraszamy do oglądania.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image
V Olsztyński Orszak Trzech Króli

»

06-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl