Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
SPKiS | 2018-01-11 13:36 | Rozmiar tekstu: A A A
Podwójne zaproszenie

Nisza lodowa

Olsztyn24
(fot. Henryk Cirut) | Więcej zdjęć »
Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Olsztynie zapraszają 19 stycznia (piątek) o godz. 18.00 na „Niszę lodową” - wydarzenie z gatunku „dwa w jednym”. Wydarzenie zbuduje klimat fotogramów Henryka Ciruta oraz współczesny koncert syntezatorowy z odwołaniem do muzyki klasycznej Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich”, zagrany przy dodatkowym pokazie zdjęć autora wystawy.

Tematem fotogramów Henryka Ciruta  jest struktura i formy lodu. Zdjęcia są fragmentem „Tryptyku Warmińskiego”, będącego cyklem fotografii, jakie już wkrótce znajdą się w obszernym albumie tego artysty. Henryk Cirut trafia do wyobraźni coraz większego grona miłośników sztuki plastycznej i do granic snu na jawie oferuje im swoje kanony widzenia piękna. Na uzupełnienie swojej ekspozycji wybrał koncert zimowy Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich, którego scenografią będzie wizualizacja zbudowana na fotogramach Henryka Ciruta, a inspiracją muzyczną koncertu jest kompozycja A. Vivaldiego „Cztery Pory Roku – Zima”.

Koncert Mierzyńskich jest jednocześnie promocją ich dwupłytowego albumu muzycznego, wydanego na początku stycznia 2018 r. wraz ze zbiorem tekstów pt. „Podróże przez… Cztery Pory Roku”. Płytowe wydawnictwo ozdabia malarstwo Miry Smerek-Bieleckiej, której cykl obrazów z walizkami bardzo pięknie wiązał się z klimatem muzyki i tekstami, w których liryka przeplata się z publicystyką na aktualne tematy. Album płytowy otrzymają wszyscy zainteresowani nim w prezencie podczas  spotkania.
R E K L A M A
banner
Wydarzenie „Nisza lodowa”: 19 stycznia, godz. 18.00. Miejsce: hol i sala pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium. Zapraszamy. Wstęp wolny.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl