Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2018-01-15 16:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Stephen Sondheim – Symfonicznie

Olsztyn24
 
„Stephen Sondheim – Symfonicznie” to tytuł koncertu, jaki odbędzie się w piątek (19.01) o godz. 19.00 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Orkiestra pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego wraz z solistami: Marcinem Wortmannem - baryton i Agnieszką Przekupień – sopran  zaprezentują arie z musicali Sondheima: Passion, Sweeney Todd the demon barber of Fleet street, Company, A Little Night Music, Sunday in the Park with George, Anyone Can Whistle, The Frogs.

Urodzony w 1930 roku w Nowym Jorku artysta to wybitna postać współczesnej sztuki musicalowej. Kompozytor, autor tekstów, twórca teledysków, showman. Wielu krytyków uważa go za najbardziej wpływowego artystę, jeśli chodzi o wkład w rozwój amerykańskiego teatru muzycznego.

Obecny na tym wymagającym rynku od ponad 50 lat Stephen Sondheim cieszy się niezmienną popularnością po obu stronach oceanu. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Amerykańskiej Akademii filmowej (za najlepszą piosenkę Sooner or Later - wykonanie: Madonna - do filmu Dick Tracy), ośmiu Nagród Tony m.in. za musicale: Company (1971), Follies (1972), A Little Night Music (1973), Sweeney Todd (1979), Into the Woods (1988) i Passion (1994), w tym Nagrodę Specjalną za całokształt twórczości teatralnej. Żaden kompozytor musicalowy nie otrzymał podobnej liczby nagród. Na swoim koncie ma także osiem Nagród Grammy, Nagrodę Pulitzera, Nagrodę Laurence`a Oliviera i Nagrodę Prezydenta USA oraz Medal Wolności.
R E K L A M A
banner
Początki kariery Stephena Sondheima sięgają lat pięćdziesiątych. Jego pierwszym, poważniejszym osiągnięciem jest autorstwo tekstów piosenek m.in. do musicali West Side Story (1957 r.) Leonarda Bernsteina i Gipsy (1959 r.) z muzyką Jule Styne’a. W 1962 rozpoczął samodzielną karierę musicalem Funny Thing Happened on the Way to the Forum. Jego kariera nabiera przyspieszenia od musicalu A Little Night Music, przy okazji którego rozpoczyna się jego stała współpraca z Haroldem Prince`em.

Solista koncertu Marcin Wortmann (baryton) jest wokalistą, aktorem i tancerzem. Ukończył z wyróżnieniem studia II stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie obecnie jest doktorantem i asystentem klasy śpiewu. Jest artystą Teatru Muzycznego ROMA w Warszawie oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Współpracował m.in. z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Teatrem Muzycznym w Gdyni. Artysta wystąpi w najnowszej premierze Teatru Roma - musicalu Piloci.

Agnieszka Przekupień – (sopran) to wokalistka, aktorka, polonistka, absolwentka specjalności Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Występuje kreując główne role w Gliwickim Teatrze Muzycznym, w Teatrze Muzycznym w Łodzi, w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie. Od 2015 roku jako solistka współpracuje z Piotrem Rubikiem.

Bilety na koncert „Stephen Sondheim - Symfonicznie” w cenie: 80 zł normalny, 60 zł ulgowy do nabycia w kasie filharmonii pon.-pt. w godz.10-18 oraz poprzez stronę internetową  www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl

logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl