Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
FWM | 2018-01-02 19:16 | Rozmiar tekstu: A A A

Koncert marszałkowski w filharmonii

Olsztyn24
 
Tradycją stało się, iż gospodarzem pierwszego koncertu w Nowym Roku w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej jest marszałek naszego województwa. W dniu 5 stycznia 2018 roku, o godz. 19.00 „Galę operetkowo-musicalową” od noworocznych życzeń rozpocznie marszałek Gustaw Marek Brzezin. Orkiestrę symfoniczną Filharmonii poprowadzi jej dyrektor naczelny i artystyczny Piotr Sułkowski.

Muzyczne spotkanie uświetni Justyna Reczeniedi – utytułowana śpiewaczka (koloraturowy sopran liryczny), posiadająca charyzmę sceniczną oraz głos o niepowtarzalnej barwie. W jej wykonaniu usłyszymy m.in. arie z oper W. A. Mozarta, G. Pucciniego. V. Belliniego i G. Gershwina.

Artystka jest laureatką wielu nagród na konkursach wokalnych. Do jednych z większych osiągnięć artystycznych śpiewaczki należą występy m.in. w Tokio City Opera w ramach japońskiego tournee Warszawskiej Opery Kameralnej w listopadzie i grudniu 2004 i 2006 roku. Od 2007 roku występowała w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Stale współpracuje z filharmoniami i scenami koncertowymi w Polsce i za granicą (Austria, Grecja, Hiszpania, Japonia, Kanada, Litwa, Łotwa, Liban, Niemcy, Węgry).
R E K L A M A
banner
Ważniejsze role Justyny Reczeniedi to: Gilda w „Rigoletto” i Violetta Valery w „Traviacie” Verdiego, Despina i Fiordiligi w „Cosi fan tutte” Mozarta, Eugenia w „Il filosofo di Campagna” Galuppiego, Basia w „Krakowiakach i góralach” Kurpińskiego, Adela w „Zemście nietoperza”, Cherubin w „Weselu Figara”, Serpina w „La Serva padrona” i inne. Wokalistka z powodzeniem obraca się w różnych stylach muzycznych od opery i oratorium poprzez pieśń, operetkę, musical, muzykę filmową oraz poezję śpiewaną. Specjalnością artystki są występy w formie recitalu, łączącego różne style muzyczne i prezentujące wiele technik wokalnych: od muzyki dawnej, przez operę, operetkę, musical aż po utwory kompozytorów współczesnych.

W repertuarze koncertu marszałkowskiego w filharmonii nie może oczywiście zabraknąć walców i polek autorstwa przedstawicieli muzycznej dynastii Straussów, ani melodii z najpopularniejszych straussowskich operetek. Najsłynniejszym z rodziny był Johann Strauss II (1825-1899), najstarszy syn założyciela dynastii, Johanna Straussa I (1804-1849). On to, po efektownym debiucie – zresztą wbrew woli ojca i jeszcze za jego życia – przejął część „rządów dusz” tańczących wiedeńczyków, by wkrótce doprowadzić rodzinne imperium do szczytu powodzenia, walcami podbijając całą Europę, zarówno monarsze dwory – od wiedeńskiego, poprzez angielski, po rosyjski – jak i popularne przybytki tańca i lekkiej muzyki – również za oceanem.

Koncert marszałkowski zostanie powtórzony w dniu 6 stycznia 2018 roku, o godz.18.00.

******

5 stycznia 2018 r. (piątek), godz. 19.00,
6 stycznia 2018 r. (sobota), godz. 18.00 - sala koncertowa filharmonii

Gala operetkowo-musicalowa.

Wykonawcy:

» Piotr Sułkowski – dyrygent
» Justyna Reczeniedi – sopran
» Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej

logo FWM
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl