Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d./SPKiS | 2018-01-20 17:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Nisza lodowa w Olsztyńskim Planetarium

Olsztyn24
Wystawę można oglądać w Olsztyńskim Planetarium | Więcej zdjęć »
Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka oraz Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne zaprosiły wczoraj (19.01) na „Niszę lodową”, wydarzenie z gatunku „dwa w jednym” - wystawę fotogramów Henryka Ciruta oraz koncert syntezatorowy z odwołaniem do muzyki klasycznej Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich, zagrany przy pokazie zdjęć autora wystawy.

Tematem fotogramów Henryka Ciruta są struktura i formy lodu. Zdjęcia są fragmentem „Tryptyku Warmińskiego”, będącego cyklem fotografii, jakie już wkrótce znajdą się w obszernym albumie tego artysty. Henryk Cirut trafia do wyobraźni coraz większego grona miłośników sztuki plastycznej i do granic snu na jawie oferuje im swoje kanony widzenia piękna. Na uzupełnienie swojej ekspozycji wybrał koncert zimowy Elżbiety i Andrzeja „Andymiana” Mierzyńskich, którego scenografią była wizualizacją zbudowaną na fotogramach, a inspiracją muzyczną koncertu była kompozycja A. Vivaldiego „Cztery Pory Roku – Zima”.

Koncert Mierzyńskich był jednocześnie promocją ich dwupłytowego albumu muzycznego, wydanego na początku stycznia 2018 r. wraz ze zbiorem tekstów pt. „Podróże przez… Cztery Pory Roku”. Płytowe wydawnictwo ozdabia malarstwo Miry Smerek-Bieleckiej, której cykl obrazów z walizkami bardzo pięknie wiązał się z klimatem muzyki i tekstami, w których liryka przeplata się z publicystyką na aktualne tematy.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [10]
~animator kultury / 2018-01-22 16:11
Pani Elżbieto po co sie Pani tlumaczy żyje Pani w tym mieście długo i nie widzi tego że wszechpanujaca zawiść i zazdrosc szczególnie wyrażana anonimowo jest normą niech Pani robi swoje i cieszy sie z tego że Pani śpiew ma też zwolenników a gusta różne...
~Aleksander / 2018-01-22 14:39
Brawo, Pani Elu! Było super! Gratulacje również dla p. Henryka i p. Andrzeja.
~Elżbieta Mierzyńska / 2018-01-22 12:32
Do Widza: To zabawne, że na anonimowym forum prowokuje się mnie do tłumaczenia z tego, co robię, a nie wywołuje się do tablicy tych, co na przykład niczego nie zrobili, choć powinni, bo biorą kasę! Jestem przecież tylko babiną, która czasem śpiewa. Powiedziałam to wyraźnie na początku spotkania. Nie mogę śpiewać? A dlaczego? Jeden chodzi na ryby, drugi śpiewa. Nie narzucam się nikomu. Można krytykować sztukę, każdą sztukę, nawet poważnej instytucji. Można nie przychodzić na spotkanie, jeśli czyjaś praca autorska nie bawi. Jednak atak personalny (a tak to czuję) mogą niektórzy odbierać jako prostacki czy wręcz smrodliwy. Proponuję to wziąć pod uwagę, zwłaszcza że nagłośnionego promocjami wszelkiego rodzaju chłamu wokół nie brakuje, a przesadą jest być na to ślepym, głuchym i obojętnym jak beton! Ja nikomu powietrza nie zabieram, czasem tylko śpiewam do muzyki, która mnie do tego zachęca. Wszystko co robię, robię już po raz ostatni w życiu i mam nadzieję, że mimo przeciwności dzielnie wytrwam do końca. Nie będę nikogo przepraszać, że jeszcze żyję, bo nie jemu to życie zawdzięczam. Myślę, że to jest jasne. Dziękuję tym, którzy przybyli (i nie wyszli, gdy się pojawiłam !!!) bez względu na wszelkie bliższe i dalsze okoliczności. I... zapraszam na następny koncert, bo na razie gramy dalej!
~widz_2 / 2018-01-22 09:25
Dziękujemy za wspaniałe wrażenia muzyczno - wizualne. Bożena i Wojtek
~Anita Malinowska / 2018-01-22 09:02
Byłam, widziałam, usłyszałam - Gratuluję!!
~Widz / 2018-01-21 22:25
Wydarzenie? Bez przesady.Gdyby nie znakomite prace p Ciruta to z frekwencją byloby gorzej.Ego p wokalistki mocno przesadzone.
~Elzbieta / 2018-01-21 17:42
Niezwykle piękny wieczór, idealny na zakończenie tygodnia: piękne, wyjątkowe zdjęcia przy interesującej muzyce. Trudno było znaleźć wolne miejsce na sali. Gratulacje dla artystów i organizatorów.
~Jacek / 2018-01-21 09:20
Dobra robota wszystkich !!! I klimat !!! Czas na kontynuacje.
~Tokyo / 2018-01-20 22:17
Każdy z tych fotogramów to prawdziwy zachwyt, sztuka. Zapierają dech.
~Podziękowanie / 2018-01-20 20:49
Dziękujemy serdecznie portalowi olsztyn24 za piękną relację zdjęciową z naszego wydarzenia!!! Dziękujemy także licznie przybyłej publiczności, że zjawiła się dla nas i że razem stworzyliśmy - mamy taką nadzieję - niezapomniany klimat tego wieczoru w niecodziennym wnętrzu, jakie otworzyło dla nas Olsztyńskie Planetarium. Henryk Cirut oraz Elżbieta i Andrzej "Andymian" Mierzyńscy