Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2018-01-25 20:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Piłsudczycy apelują o wsparcie dla Polaka Roku Wileńszczyzny

Olsztyn24
Ks. Józef Aszkiełowicz gościł w Olsztynie w 2016 roku
Związek Piłsudczyków RP, przy współpracy z Fundacją dla Rodaka i Fundacją Moda na Warmię i Mazury, prowadzi akcję wsparcia dla parafii ks. Józefa Aszkiełowicza w Butrymańcach na Litwie. Akcji patronuje wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Ksiądz Józef Aszkiełowicz to wybitna postać. Uczeń prałata Józefa Obrembskiego, przez wiele lat czynił posługę kapłańską w Mejszagole. Jego żarliwa wiara i szczery polski patriotyzm zjednał mu wielu przyjaciół, ale i dostarczył wrogów. W nieprzejednany sposób broni praw Polaków na Litwie, zyskując ich szacunek i podziw. W roku 2015 wybrany został Polakiem Roku Wileńszczyzny. W roku 2017 Prezydent Andrzej Duda wręczył ks. Józefowi Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi dla polskiego Kościoła na Wschodzie, za krzewienie polskiej kultury i tradycji narodowych, za działalność na rzecz polskich mniejszości narodowych.

W roku 2016 ks. Józef Aszkiełowicz przeniesiony został na niewielką, zadłużoną parafię w Butrymańcach. Uboga parafia boryka się z wieloma ekonomicznymi problemami. Konieczny jest remont plebanii i zabytkowego kościoła.
R E K L A M A
banner
Znając potrzeby parafii w Butrymańcach, zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, o wsparcie dla działań posługi kapłańskiej ks. Józefa Aszkiełowicza. Potrzebne są obrusy ołtarzowe, stroje liturgiczne, ilustrowane biblie dla dzieci, sprzęt nagłośnieniowy, materiały budowlane. Osoby które zechcą wspomóc akcję proszone są o kontakt pod nr 602 405 945.

Waldemar Ziarek
prezes Związku Piłsudczyków RP O/Olsztyn


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl