Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-01-30 16:24 | Rozmiar tekstu: A A A

Jubileuszowa XX Wenta Dobroczynna odbędzie się w niedzielę w filharmonii

Olsztyn24
Konferencja prasowa ws. XX Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej | Więcej zdjęć »
Już po raz dwudziesty Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej organizuje Wentę Dobroczynną - imprezę charytatywną, podczas której zbierane są środki na wsparcie stowarzyszeń opiekujących się osobami niepełnosprawnymi z Warmii i Mazur. Tegoroczna wenta odbędzie się w niedzielę (4.02) o godz. 15.00, po raz pierwszy w nowej siedzibie Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. O szczegółach wydarzenia mówiono dzisiaj (30.01), podczas konferencji prasowej w Kurii Metropolitalnej w Olsztynie.

Dochód z tegorocznej wenty przekazany zostanie Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Ostródzie, które opiekuje się niepełnosprawnymi intelektualnie głównie z Ostródy i Powiatu Ostródzkiego. Stąd w gronie patronów honorowych wenty, obok Metropolity Warmińskiego, znaleźli się Burmistrz Ostródy, Starosta Ostródzki i Wójt Gminy Ostróda.

Jak zwykle sposobów pozyskania środków na wsparcie niepełnosprawnych w niedzielę będzie kilka. Przede wszystkim wskazać trzeba na prowadzoną przez wywodzącego się z olsztyna aktora Pawła Burczyka aukcję fantów przekazanych organizatorom wenty przez ważne i znane osoby. Wśród najcenniejszych przedmiotów wystawionych na aukcję znajdą się m.in. zestaw pamiątek związanych z pobytem św. Jana Pawła II w Olsztynie w 1991 roku, w tym książka z osobistym autografem Ojca Świętego oraz różaniec i okolicznościowy medal, przekazane na wentę przez ks. inf. Jana Górnego, ekskluzywne wieczne pióro z osobistą dedykacją Agaty Kornhauser-Dudy czy ekskluzywny długopis z wizytówką byłej premier Beaty Szydło. Fanty na licytację przekazali też m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, wojewoda warmińsko-mazurski, nuncjusz apostolski w Polsce, metropolita warmiński, burmistrz Ostródy, starosta Ostródzki i wójt gminy Ostróda.
R E K L A M A
banner
Na licytację wystawione zostaną również dzieła sztuki podarowane organizatorom wenty przez lokalnych artystów, m.in. Iwonę Bolińską-Walendzik, Krzysztofa Janickiego, Jarosława Korzeniewskiego, Danutę Krajewską, ks. Krzysztofa Niespodziańskiego, Melanię Olędzką, Tadeusza Piotrowskiego, Jana Pruskiego, Krystynę Sól, Joannę Stasiak, Piotra Targońskiego, Wiesława Wachowskiego, Aleksandra Woźniaka i Łukasza Zedlewskiego.

Poza tym konto wenty będzie można zasilić biorąc udział w loterii fantowej. Główną nagrodą w loterii jest pielgrzymka do Rzymu, do grobu św. Jana Pawła II, ufundowana przez jedno z olsztyńskich biur podróży. W foyer filharmonii rozstawione będą też stoiska z rękodziełem wykonanym przez niepełnosprawnych. Zorganizowana będzie również kawiarenka.

Dochód z wenty powiększą też wpływy ze sprzedaży biletów wstępu na salę koncertową filharmonii. Bilety były sprzedawane w cenie 40 zł i wszystkie zostały już rozprowadzone. Bez biletu nie będzie więc można wziąć udziału w koncercie zespołu Pectus, który wystąpi w części artystycznej wenty. Nie trzeba będzie natomiast mieć biletu, by wejść do foyer filharmonii i wziąć udział w loterii fantowej, albo dokonać zakupu rękodzieła.

Więcej o niedzielnej wencie w naszej wideorelacji z dzisiejszej konferencji prasowej.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa przed XX Wentą Dobroczynną

30-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl