Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-01-30 18:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Puchary, dyplomy i upominki dla najlepszych organizatorów akcji krwiodawstwa

Olsztyn24
Podsumowanie programu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew” w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Od 12. lat Polski Czerwony Krzyż prowadzi Ogólnopolski Program Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Program ma na celu organizację akcji honorowego oddawania krwi przeznaczonej do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Dzisiaj (30.01) w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie podsumowano ubiegłoroczne osiągnięcia strażaków z Warmii i Mazur w ramach tego programu.

Formalnie w 2017 roku w programie „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew” wzięły udział 4 komendy rejonowe Państwowej Straży Pożarnej i 24 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Warmii i Mazur. Tyle bowiem sprawozdań z udziału w programie dostarczono do Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie.

Komisja analizująca sprawozdania obliczyła, że najskuteczniej akcje honorowego krwiodawstwa spośród jednostek PSP organizowała Komenda Powiatowa PSP w Bartoszycach, uzyskując 1,76 litra krwi w przeliczeniu na jednego strażaka pracującego w tej komendzie. Na drugim miejscu uplasowała się Komenda Powiatowa PSP w Nowym Mieście Lubawskim z wynikiem 1,15 litra krwi na jednego strażaka. Miejsce na trzecim stopniu podium zajęła Komenda Powiatowa PSP w Braniewie ze wskaźnikiem 1,14 litra krwi na strażaka.
R E K L A M A
banner
Spośród straży ochotniczych najskuteczniejsi w pozyskiwaniu krwi byli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górowie Iławeckim (4,32 litra krwi na strażaka), przed druhami z OSP Janowo (3,67 litra krwi na strażaka) i OSP Kieźliny (2,32 litra krwi na strażaka).

Najlepsi z mundurowych organizatorów akcji krwiodawstwa otrzymali puchary, dyplomy i drobne upominki.

Dodajmy jeszcze, że podczas organizowanych przez uczestniczących w programie strażaków akcji honorowego oddawania krwi do banków krwi trafiło prawie 661 litrów tej bezcennej substancji, z czego 310 litrów oddali sami strażacy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Rozstrzygnięcie konkursu „Ognisty Ratownik - Gorąca Krew 2017” w Olsztynie

30-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl