Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Waldemar Ziarek | 2018-02-06 13:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Pomoc dotarła do Polaków na Litwie

Olsztyn24
Dary z Warmii i Mazur dotarły do Polaków na Litwie | Więcej zdjęć »
Olsztyński oddział Związku Piłsudczyków RP, pod patronatem wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego, zorganizował akcję wsparcia dla polskiej szkoły w Mejszagole i parafii ks. Józefa Aszkiełowicza w Butrymańcach na Litwie.

Akcję zapoczątkował charytatywny koncert legendarnej grupy rockowej Art Rock zorganizowany w 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego w olsztyńskim klubie Nowy Andergrant. Dochód z koncertu umożliwił zakup sprzętu nagłośnieniowego dla polskiej szkoły w Mejszagole.

Akcja wsparcia, która prowadzona była w kilku gminach regionu, pozwoliła na zakup obrusów na ołtarze i balustrady do kościoła pw. św. Michała Archanioła w Butrymańcach. W ramach akcji zebrano także: pomoce dydaktyczne, książki, odtwarzacze dvd.
R E K L A M A
banner
Dary w pierwszych dniach lutego trafiły do ks. Józefa Aszkiełowicza oraz do szkoły polskiej w Mejszagole na Litwie.

Akcję wsparły: Urząd Wojewódzki w Olsztynie, Urzędy Gminy i Miasta Lidzbark Warmiński, WFOŚiGW w Olsztynie, Wydawnictwo Diecezjalne w Olsztynie oraz Fundacje: Dla Rodaka i Moda na Warmię i Mazury.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~Tokyo / 2018-02-07 15:58
11 lat temu, podróżując po Litwie z rodziną, późnym wieczorem trafiliśmy do Solecznik. Weszliśmy do recepcji jedynego hotelu w miasteczku i okazało się, że cały hotel zarezerwowany jest na wesele. Kiedy naprawdę przemiła pani wytłumaczyła nam dokąd pojechać żeby znaleźć nocleg- obok recepcji przechodził ojciec pana młodego. Zatrzymał się i ... zaprosił nas na wesele. Dostaliśmy jako goście :-) apartament do dyspozycji. Wspaniale wspominamy tą naszą przygodę wśród Polaków mieszkających na Litwie.
~Jacek Stachowiak / 2018-02-06 19:56
Waldemarze Ziarku, sznowny kolego, wielkie brawa. Polacy na Litwie powinni być objęci troską i pomocą Polaków w Polsce. A rola kurierów przewożących dary jest nieoceniona.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl