Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2018-02-08 19:32 | Rozmiar tekstu: A A A

W IAS o Jednolitym Pliku Kontrolnym dla mikroprzedsiębiorców

Olsztyn24
Spotkanie w IAS w Olsztynie (fot. IAS) | Więcej zdjęć »
W Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie odbyło się dzisiaj (8.02) spotkanie prasowe dotyczące Jednolitego Pliku Kontrolnego, nowego obowiązku dla przedsiębiorców.

Od 1 stycznia 2018 roku wszyscy przedsiębiorcy (także prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą), którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, mają obowiązek przesyłania swojej ewidencji VAT jako Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT).  Do grupy objętej nowym obowiązkiem należy również część rolników. Mikroprzedsiębiorcy pierwszy Jednolity Plik Kontrolny za styczeń 2018 r. muszą złożyć do 26 lutego bieżącego roku.

Kampania informacyjno-edukacyjna trwa od października 2017 roku. Ministerstwo Finansów przygotowało szereg udogodnień pomocnych w wypełnianiu nowego obowiązku. Przede wszystkim powstała strona internetowa – www.jpk.mf.gov.pl - dedykowana Jednolitemu Plikowi Kontrolnemu, na której można znaleźć wszystkie praktyczne informacje. Dodatkowo od 1 lutego 2018 r. podatnicy VAT otrzymali do dyspozycji nowe, bezpłatne narzędzie do wysyłania JPK_VAT – aplikację e-mikrofirma. To aplikacja, dzięki której przedsiębiorcy, którzy nie korzystają z obsługi księgowej i biur rachunkowych będą mogli wystawić faktury krajowe, zapisać faktury zakupu, stworzyć ewidencję VAT, sprawnie i szybko przygotować i wysłać pliki JPK_VAT.
R E K L A M A
banner
Pliki JPK_VAT można podpisać elektronicznie na trzy sposoby:
» za pomocą Profilu Zaufanego (eGO), który jest bezpłatnym narzędziem, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w Internecie i korzystać z wielu usług online na portalach urzędowych,
» danymi autoryzującymi – czasowe rozwiązanie udostępnione do końca 2018 r.,
» kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Aplikacja e-mikrofirma, a także formularz JPK_VAT i aplikacja KLIENT JPK 2.0 oraz informacje, jak utworzyć i wysłać JPK_VAT, są dostępne na stronie jpk.mf.gov.pl.

Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie od rozpoczęcia kampanii informacyjnej wspiera mikrofirmy z regionu. Od listopada sukcesywnie prowadzone są szkolenia dla mikroprzedsiębiorców. Informacji o kolejnych należy szukać na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych.

Równocześnie do podatników przesyłane są materiały informacyjne, na stronach BIP na bieżąco zamieszczane są przekazy dotyczące nowego obowiązku.

Dodatkowo w lutym uruchomiono dyżury w urzędach skarbowych w dwie soboty – 17 i 24 lutego w godz. 9.00-13.00. W tych dniach będzie można z pomocą pracownika US założyć Profil Zaufany oraz skorzystać z porad ekspertów w zakresie JPK_VAT.  


Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl