Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2017-03-01 17:47 | Rozmiar tekstu: A A A

Reforma Krajowej Administracji Skarbowej weszła w życie

Olsztyn24
Nowa tabliczka pojawiła się m.in. na dawnej siedzibie Izby Skarbowej w Olsztynie
Dzisiaj (1.03) weszła w życie reforma polegająca na połączeniu 3 służb: administracji podatkowej, Służby Celnej oraz kontroli skarbowej i utworzeniu Krajowej Administracji Skarbowej.

Bez zmian pozostały: urzędy skarbowe i ich siedziby oraz zasięg terytorialny, numery rachunków bankowych, zasady rozliczania podatków PIT, CIT, od spadku i darowizn i od czynności cywilno-prawnych, a także obsługa dużych podmiotów w wyspecjalizowanych urzędach skarbowych i numery telefonów infolinii podatkowej i celnej.

Urzędy skarbowe przejęły zadania pozostające dotychczas we właściwości Służby Celnej w zakresie podatku akcyzowego, podatku od gier, opłaty paliwowej, podatku od towarów i usług w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych, oraz podatku od wydobycia niektórych kopalin.
R E K L A M A
banner
W województwie warmińsko–mazurskim utworzony został Warmińsko-Mazurski Urząd Celno–Skarbowy z siedzibą w Olsztynie przy ul. Dworcowej 1, wraz z 2 delegaturami i 11 oddziałami celnymi.
Delegatury utworzone zostały na bazie obecnych urzędów celnych w Olsztynie i Elblągu, a oddziały celne realizują dotychczasowe działania w niezmienionych lokalizacjach.

Do zadań urzędu celno-skarbowego należy m.in. kontrola celno-skarbowa, ustalanie i określanie podatków, opłat i niepodatkowych należności budżetowych czy obejmowanie towarów procedurami celnymi. Kontrola celno-skarbowa prowadzona przez ten urząd nakierowana jest na zwalczanie przestępstw, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo finansowe państwa, np. wyłudzenia VAT.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl