Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-02-10 15:46 | Rozmiar tekstu: A A A

Kolektyw malarski 4 Pokoje na parapetówce w Amfiladzie

Olsztyn24
Wystawę można oglądać w Galerii Amfilada | Więcej zdjęć »
Galeria Amfilada Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie weszła w etap metamorfozy pod względem zasad funkcjonowania pod nowym kierownictwem tej instytucji kultury. Z tego tytułu wczoraj (9.02) MOK zaprosił olsztynian na swoistą „parapetówkę”, podczas której zaprezentowano twórczośc malarską kolektywu 4 Pokoje, który tworzą Agnieszka Kurlenda, Tomasz Witkowski, Mariola Żylińska-Jestadt oraz Eda Yukov.

Agnieszka Kurlenda jest olsztynianką z zamieszkania, absolwentką Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie. w roku 2004 roku uzyskała dyplom magistra w dziedzinie grafiki warsztatowej na Wydziale Pedagogiki i Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Na koncie ma kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczy w działaniach i akcjach artystycznych.

Eda Yukov (urodzona w Olsztynie). Ukończyła studia na Wydziale Sztuki UWM  w 2008 roku dyplomem w pracowni rzeźby prof.Teresy Platy. w latach 2009 i 2010 otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyna. W 2009 roku została również wyróżniona Stypendium Artystycznym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jest laureatką nagrody Talent Roku 2010 w kategorii Sztuki Piękne. Członkini Stowarzyszenia Artystycznego Front Sztuki w Warszawie. Brała udział w ponad siedemdziesięciu wystawach oraz działaniach artystycznych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.
R E K L A M A
banner
Mariola Żylińska-Jestadt jest olsztynianką z wyboru. Dyplom z malarstwa obroniła w 1998 roku w pracowni prof. zw. Wojciecha Sadleya. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i tkaniną.Laureatka nagrody Radia Olsztyn na III Olsztyńskim Biennale Sztuki „O Medal Prezydenta”. Stypenystka Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2008 roku. Otrzymałą takrze II miejsce w konkursie na film amatorski na VIII Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki w 2010 roku oraz nagrodę Motyl 2010 na VII Europejskim Festiwalu Filmowym Integracja Ty i Jaza najlepszy film amatorski. W 2011 roku otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Laur Najlepszym z Najlepszych w dziedzinie Sztuka i Literatura za rok 2010. Brała udzial w osiemnastu wystawach zbiorowych i dwudziestu dziewięciu indywidualnych.

Tomasz Witkowski (olsztynianin z urodzenia). Ukończył studia w 20008 roku w Instytucie Sztuk Pięknych UMW dyplomem w pracowni prof. Teresy Platy. Zajmuje się rzeźbą, malarstwem i rysunkiem. Laureat III nagrody w konkursie Niedźwiedź dla Ursusa (Warszawa 2009) oraz II nagrody VI Olsztyńskiego Biennale Sztuki „O Medal Prezydenta” (2009). Stypendysta Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w 2012 roku, natomiast w latach 2005, 2012 i 2013 Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Olsztyna. Na koncie ma kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczył w kilkunastu akcjach artystycznych. jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

Wystawę można oglądać do 6 kwietnia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy malarstwa kolektywu 4 Pokoje

10-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl