Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D./ Iwona Bolińska-Walendzik | 2018-02-13 12:08 | Rozmiar tekstu: A A A

O „Krótkich historiach” z Ewą Kozłowską w WBP

Olsztyn24
Ewa Kozłowska | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiła wczoraj (12.02) do pokoju z widokiem Starego Ratusza WBP na spotkanie autorskie z Ewą Kozłowską, autorką książki „Krótkie historie”.

„Krótkie historie” w ubiegłym roku były nominowana do Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Autorka, która swój czas literacki dzieli między Oleckiem a Paryżem, o tym jak postrzega otaczający ją świat i jakim chciałaby go widzieć oraz o innych krótkich historiach opowiedziała w rozmowie z Joanną Wilengowską (zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo spotkania).

Ewa Kozłowska - urodzona w 1972 roku, w Olecku na Mazurach. Fotografka, pisarka, tłumaczka języka francuskiego. Laureatka wielu konkursów fotograficznych w kraju i za granicą. Od 2005 do 2009 współpracowała z „Biuletynem Fotograficznym”. Z wykształcenia romanistka z drogą kształcenia dosyć zawiłą i twórczą: od paryskiej Sorbony i Uniwersytetu Aix-Marseille II po Uniwersytet Warszawski.
R E K L A M A
banner
Publikuje w polskiej prasie (m.in.: „Polityka”, „Undergrunt”, „Borussia”, „Zoon Politikon”, „Za miastem”, „Tygodnik Olecki”, „Treuburg Post", „RAL'M”, „Nowe Życie Pabianic”). W roku 2008 otrzymała Stypendium Artystyczne Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ewa Kozłowska zrealizowała wiele projektów fotograficznych i wystaw w kraju (m.in. w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Olsztynie, Wojnowie, Kowalach Oleckich, Sejnach, Ostródzie, Giżycku, Ełku czy też w Olecku) i za granicą (Francja, Niemcy, Litwa, Chiny, Izrael) oraz publikacji („Portret - Czukty", „Staroobrzędowcy z Wojnowa", „Paryż-Bruksela”, „Proust Odnaleziony”, „Portrety mieszkańców Olecka”, „Małe Impresje/Les petites impressions”, „Barok na Mazurach”, „Krótkie historie”). W 2011 Ewa Kozłowska została uhonorowana tytułem „Pasjonatki Przypisanych Północy” przyznawanym przez Stowarzyszenie Kulturalne „Przypisani Północy”. Uczestniczka paryskiego Salonu Jesiennego 2011.

W 2012 została laureatką „Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur”. W 2012 roku otrzymała także tytuł REVELATION 2012. W 2013 uczestniczyła w Salonie „Les Hivernales". W 2014, 2015 i 2016 została ponownie zaproszona do udziału w paryskim Salonie Jesiennym. W 2015 roku Ewa Kozłowska wraz z Kazimierzem Brakonieckim i Zbigniewem Chojnowskim była uczestniczką Festiwalu Literackiego w Binic (Francja), w tym także roku została wybrana przez Departament Kultury miasta Paryża do udziału w Białej Nocy. W 2017 roku „Krótkie Historie” zostały nominowane do Literackiej Nagrody Warmii i Mazur. Współpracuje z olsztyńską Borussią, giżyckim Stowarzyszeniem Wspólnota Mazurska, „Tygodnikiem Oleckim” i portalem internetowym iolecko.com.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie autorskie z Ewą Kozłowską w WBP

13-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl