Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-05-17 21:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Alicja Bykowska-Salczyńska laureatką WAWRZYNU 2016

Olsztyn24
Alicja Bykowska-Salczyńska | Więcej zdjęć »
W Starym Ratuszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie poznaliśmy dzisiaj (17.05) wyniki konkursu na Literacką Nagrodę Warmii i Mazur. Zdobywcą najważniejszego lauru - WAWRZYNU 2016, została Alicja Bykowska-Salczyńska za książkę „Cno”. WAWRZYN Publiczności zdobyła Joanna Jax, autorka powieści „Saga von Becków”. Wyróżnienie honorowe za szczególne walory edytorskie i poznawcze przyznano książce „Porcelana dalekowschodnia: z badań archeologicznych na Starym Mieście w Elblągu” wydanej przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu.

Konkurs na Literacką Nagrodę Warmii i Mazur w tym roku został zorganizowany po raz 13. 19 kwietnia kapituła Nagrody nominowała do WAWRZYNU 5 wydanych w 2016 roku książek:

» „Cno” Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. Oddział Olsztyn, 2016;
» „Saga von Becków” Joanny Jax, Wydawnictwo Videograf, 2016;
» „Krótkie historie” Ewy Kozłowskiej, wydanie własne Ewa Kozłowska, 2016;
» „Jura” Katarzyny Matwiejczuk, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich. Oddział Olsztyn, 2016;
» „Crème de la Kreml: 172 opowieści o Rosji” Wacława Radziwinowicza, Agora, 2016.

Ostatecznie decyzją Kapituły z dnia 15 maja, WAWRZYN 2016 przyznano Alicji Bykowskiej-Salczyńskiej, natomiast głosami oddanymi przez czytelników WAWRZYN Czytelników przypadł Joannie Jax.
R E K L A M A
banner
Gala w Starym Ratuszu, jak również zakończony 15 maja Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, były okazją do nagrodzenia wyróżniających się czytelników, bibliotekarzy i bibliotek z regionu.   

W tym roku tytuł „Amici Librorum” otrzymała Małgorzata Piotrowska za wzbogacanie księgozbioru Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie cennymi zbiorami obejmującymi ponad sto tytułów wydawnictw drugoobiegowych, książki przedwojenne oraz dokumenty życia społecznego.

Tytułem Czytelnika Roku WBP uhonorowano Aleksandrę Dziakiewicz, która w minionym roku wypożyczyła 223 książki ze zbiorów WBP w Olsztynie.  

Po raz dziewiąty bibliotekarze WBP przyznali też trzy nagrody „Bibliotheca Bona 2016” najlepszym bibliotekom publicznym z województwa:

» w kategorii bibliotek miejskich nagrodę otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie
» w kategorii bibliotek miejsko-gminnych nagrodę otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Liszewskiego w Biskupcu
» w kategorii bibliotek gminnych nagrodę otrzymała Biblioteka Publiczna Gminy Markusy.

Jak co roku podczas Gali Literackiej Nagrody Warmii i Mazur wyróżniono również pracownika Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Bibliotekarzem Roku 2016 WBP została Anita Romulewicz.

Dyrektor WBP złożył także gratulacje z okazji przyznania przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Miejskiej Bibliotece Publicznej im. K. I. Gałczyńskiego w Morągu tytułu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2016.

Przebieg gali zarejestrowaliśmy na filmach wideo, któe niebawem będą dostępne w sieci.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Gala 13. WAWRZYNU - Literackiej Nagrody Warmii i Mazur

17-05-2017

image galeria
Bibliotheca Bona 2016

17-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl