Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-02-17 20:45 | Rozmiar tekstu: A A A

Pluskali się w przeręblu i przy pochodniach

Olsztyn24
Nocna kąpiel przy pochodniach w Jeziorze Ukiel | Więcej zdjęć »
Wyrzeźbione w lodzie kwiaty i blask pochodni stanowiły dzisiaj (17.02) późnym wieczorem klimatyczne tło do nocnej kąpieli morsów w przeręblu tafli lodowej na Jeziorze Ukiel w Olsztynie. Zimową kąpiel w jeziorze zorganizowało Stowarzyszenie „Kąpiący się zimą”.

- Po dwóch latach przerwy ponownie udało się nam zorganizować kąpiel przy pochodniach - mówi Janusz Moszczyński, prezes olsztyńskiego Stowarzyszenia „Kąpiący się zimą”. - W dwóch poprzednich latach nie było odpowiedniego lodu, by można było taką imprezę bezpiecznie przeprowadzić. Cieszę się z ogromnego zainteresowania tą kąpielą, bo skorzystało z niej około 200 osób, w tym również zaprzyjaźnione z nami „Zmarzlaki” z Ostródy. Atmosfera przed, w trakcie i po kąpieli też była wspaniała.

Dzisiejsza kąpiel w Jeziorze Ukiel to jedna z ostatnich okazji do zanurzenia się w wodzie o temperaturze bliskiej 0 stopni Celsjusza. Sezon morsowania powoli dobiega końca. Za tydzień z podobnej kąpieli będzie można skorzystać w Ostródzie, gdzie wieczorną kąpiel w Jeziorze Kajkowskim zorganizują tamtejsze „Zmarzlaki”. Wybiera się tam spora grupa olsztynian.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Kąpiel olsztyńskich morsów przy pochodniach 2018

17-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl