Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-02-20 16:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Mistrz Szkolnej Patelni poszukiwany

Olsztyn24
Uczniowie mieli za zadanie przygotowanie potrawy z mięsa jelenia i grzybów | Więcej zdjęć »
Po raz 23. uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie rywalizowali dzisiaj (20.02) o możliwość reprezentowania szkoły w Szczytnie na Wojewódzkim Konkursie o Tytuł Mistrza Szkolnej Patelni. W zmaganiach w XXIII Szkolnym Konkursie o Tytuł Mistrza Szkolnej Patelni wzięło udział 14. uczestników w 2-osobowych grupach.

Tematem tegorocznego konkursu były „Smaki Mazurskich Lasów - dziczyzna i grzyby”. Przebieg i efekty pracy uczestników konkursowych zmagań oceniał zespół: Dariusz Struciński - szef kuchni Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, Anna Kowalska - przewodnicząca rady rodziców ZSGS oraz Wioletta Rutkowska - kierownik szkolenia praktycznego ZSGS.

Przygotowane potrawy (każda z grup miała podać jedno danie) oceniano pod względem przygotowania stanowiska pracy, czystości procesu przygotowania potrawy i stanowiska po jego zakończeniu, doboru składników, sprawności w sporządzaniu potrawy, prawidłowości przebiegu procesu technologicznego i stopnia trudności dania, a także ogólnego wrażenia estetycznego potrawy, aranżacji i kreatywności w wyeksponowaniu składników, trafnego ich doboru oraz smakowitości.
R E K L A M A
banner
Kulinarna rywalizacja uczniów wyłoniła wyjątkowo aż 4 zespoły. I miejsce ex aequo przyznano zespołom Eweliny Filipowicz i Marcina Abramczyka oraz Joanny Zalewskiej i Darii Wróbel, II miejsce zajęli Rafał Parciak i Filip Misiewicz, III zaś Małgorzata Kłosowska i Natalia Grubert.

Reprezentanci szkoły zostaną zatem wybrani w dogrywce spośród 2 zwycięskich zespołów.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XXIII Szkolny Konkurs o Tytuł Mistrza Szkolnej Patelni

20-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl