Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2018-02-23 13:04 | Rozmiar tekstu: A A A

O powojennym Olsztynie z kart dokumentów w ratuszu

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w olsztyńskim ratuszu | Więcej zdjęć »
W olsztyńskim ratuszu odbyło się wczoraj (22.02) spotkanie promujące wydawnictwo „Olsztyn w dokumentach 3. Wybór źródeł do historii pierwszych lat powojennych 1945-1950”.

Książka autorstwa Danuty Bogdan, Roberta Syrwida i Ryszarda Tomkiewicza jest kontynuacją serii wydawniczej poświęconej historii stolicy Warmii i Mazur.

Po raz kolejny, dzięki poszukiwaniom i pracy autorów, przekazy źródłowe zostały utrwalone w formie publikacji książkowej. Źródła zawarte w książce zostały wytworzone przez jednostki administracyjne i samorządowe, urzędy i instytucje publiczne, muzea, szkoły oraz osoby prywatne.
R E K L A M A
banner
Publikacja zawiera zatem dokumenty dotyczące życia codziennego w powojennym Olsztynie, administracji miejskiej, spraw narodowościowych, oświaty i życia kulturalnego.

Podczas spotkania wspomnieniami z pierwszych lat powojennych podzielili się dr Jerzy Sikorski, który w 1945 r. jako dziesięciolatek przyjechał tu z Wilna oraz Stanisław Koperski (ur. 1938), który przebywał w Warszawie do końca powstania, zaś w 1946 r. przyjechał z rodzicami do Olsztyna, a mając 13 lat był gońcem z KW PZPR. 

Zapis wideo ponad godzinnego fragmentu spotkania udostępnimy wkrótce. Zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Promocja książki „Olsztyn w dokumentach 3...”

»

23-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl