Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Halina Ławczyńska | 2018-02-16 21:53 | Rozmiar tekstu: A A A

OBN wydał wspomnienia przesiedleńców z Kresów na Warmię i Mazury

Olsztyn24
W środku: Piotr Bojarski i Emilia Janowska (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W czwartek (15.02) w Kamienicy Naujacka MOK w Olsztynie odbyło się kolejne ze spotkań z cyklu „Czwartki Wileńskie”. Głównym punktem programu spotkania było spotkanie autorskie z redaktorami i promocja książki „Bagaż doświadczeń i wspomnień. Relacje osadników polskich na Warmii i Mazurach po 1945 roku”

Redakcji książki podjęli się Piotr Bojarski i Emilia Janowska z Ośrodka Badań Naukowych w Olsztynie. W wydawnictwie znalazły się wspomnienia przesiedleńców z Kresów Wschodnich na Warmię i Mazury: Wandy Bieskierskiej, Józefa Daszczyńskiego, Krystyny Dołżyńskiej, Jana Niedroszlańskiego, Edwarda Purkiewicza, Władysławy Kwaśniewskiej, Wiktorii Polak, Mieczysława Fligiela, Zofii i Stefana Czebeniaków i Waldemara Gliścińskiego.

W czasie spotkania można było porozmawiać z naukowcami z Ośrodka Badań Naukowych, którzy zebrali i opracowali wspomnienia osadników.
R E K L A M A
banner
Spotkanie zorganizowali: Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej oraz Ośrodek Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl