Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Piotr Serbintowicz | 2018-03-06 13:03 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczniowie ze Śniadeckiego w Hiszpanii

Olsztyn24
Uczniowie ze Śniadeckiego w Hiszpanii | Więcej zdjęć »
W sobotę, 24 lutego, pierwsza grupa uczniów (15 osób) Zespołu Szkół Chemicznych w Olsztynie wyjechała na praktyki zawodowe do Sewilli. Pobyt w Hiszpanii związany jest z realizacją projektu „Praktyki i staże zagraniczne jako szansa na zwiększenie konkurencyjności absolwentów technikum chemicznego na rynku pracy” w ramach programu Erasmus+.

W Hiszpanii młodzież przede wszystkim doskonali umiejętności zawodowe związane z analizą chemiczną – praktyki odbywają się w laboratorium firmy Innoagral. Młodzi chemicy poznają też kulturę Andaluzji, rozwijają kompetencje miękkie, takie jak: umiejętność pracy w grupie, radzenie sobie ze stresem, samodzielność w różnych sytuacjach, podejmowanie decyzji i oczywiście doskonalą znajomość języków obcych – angielskiego (zwłaszcza zawodowego) i hiszpańskiego. Udział w praktykach zostanie potwierdzony certyfikatem Europass Mobilność, co będzie stanowić dodatkowy atut podczas szukania zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

Docelowo projekt obejmie 68 uczniów kształcących się w dwóch zawodach – technik analityk i technik ochrony środowiska. Na przestrzeni dwóch lat zaplanowano aż dziewięć grup wyjazdowych. Z projektu skorzystają uczniowie klas trzecich (dwutygodniowe praktyki) oraz czwartych – świeżo upieczeni absolwenci (czterotygodniowe staże). Organizatorzy mają nadzieję, że udział w projekcie pozwoli uczniom zdobyć doświadczenie zawodowe, rozwinąć kompetencje, a tym samym zwiększy ich szanse na krajowym, jak i europejskim rynku pracy.
R E K L A M A
banner
Realizacja projektu Erasmus+ stanowi doskonałe uzupełnienie oferty szkoły. Warto wspomnieć, że należące do Chemika Technikum nr 8 jest według rankingu Perspektyw najlepszym technikum w województwie.

Piotr Serbintowicz
Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Olsztynianka / 2018-03-07 18:25
Super, młodzież się rozwija, zwiedza i nabywa więcej doświadczenia!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl