Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-03-06 20:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim odbył się w Elblągu

Olsztyn24
II Regionalny Mityng Olimpiad Specjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim | Więcej zdjęć »
Na lodowisku „Helena” w Elblągu odbył się II Regionalny Warmińsko-Mazurski Mityng Olimpiad Specjalnych w Łyżwiarstwie Szybkim. Organizatorem zawodów był Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Polska Warmińsko-Mazurskie - Klub Olimpiad Specjalnych „ONI w ATAKu”, a współorganizatorem - Integracyjny Klub Sportowy „ATAK” w Elblągu.

W mityngu uczestniczyło 18 zawodników z Klubu OS „ONI w ATAKu” oraz Klubu OS „ZEFIREK”. Zawody przebiegały zgodnie z ceremoniałem Olimpiad Specjalnych. Uroczystego otwarcia dokonała Aneta Rękas–Woźna - przewodnicząca klubu „ONI w ATAKu”, a słowa przysięgi „Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” w imieniu wszystkich zawodników wypowiedział Michał Bryl.

Uczestnicy mityngu zostali podzieleni na 7 grup startowych zgodnie ze stopniem niepełnosprawności i umiejętnościami. Biegi odbywały się na dystansie 25 m, 55 m, 111 m, 222 m, 333 m i 500 m, a każdy uczestnik mógł startować na dwóch dystansach.
R E K L A M A
banner
Po zakończonych startach sportowcom wręczono 14 złotych, 14 srebrnych i 8 brązowych medali, a także drobne upominki.

Celem zawodów była popularyzacja łyżwiarstwa szybkiego jako konkurencji dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dyscyplina ta daje szansę rozwoju fizycznego i motywuje zawodników do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl