Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MK | 2018-03-09 13:59 | Rozmiar tekstu: A A A
(Nie)codzienna akcja na Jarotach

Dzik na placu zabaw

Olsztyn24
Dzik na Jarotach (fot. MK - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Grasujący od trzech tygodni na olsztyńskich Jarotach młody dzik został dzisiaj (9.03) zapędzony na plac zabaw i tam uśpiony przez strażników miejskich.

Ważące około 40 kg samotne zwierzę pojawiło się na podwórku między blokami przy ulicach Jaroszyka, Hanowskiego i Leyka w piątkowe przedpołudnie. Młody, najpewniej jednoroczny samiec, co najmniej od kilkunastu dni wałęsał się na Jarotach, choć wcześniej widziano w okolicy stadko złożone z czterech dzików. Samotne stworzenie wyłuskiwało z ziemi pozostałości pokarmu, a potem powędrowało za budynki między ulicami Leyka i Pieczewską. W tym czasie przybyli na osiedle, powiadomieni przez mieszkańców, funkcjonariusze Straży Miejskiej, którym udało się dzika wpędzić do ogrodzonego placu zabaw.

I tam właśnie rozegrał się finał zdarzenia. Po pewnym czasie przyjechał lekarz weterynarii wraz ze strażnikiem uzbrojonym w specjalny karabinek do miotania długimi strzykawkami ze środkiem usypiającym, zakończonymi różowymi pomponikami. Po dwóch strzałach zwierzę zaczęło się chwiać i po kilkunastu minutach usnęło. Wydało się, że to koniec akcji. Okazało się, że po kolejnych minutach dzik poderwał się na nogi i znów zaczął krążyć po placu zabaw. Niezbędny był trzeci zastrzyk, choć – jak mówił weterynarz – nieraz potrzeba było aż dziesięć strzałów, by przełamać witalne siły dzikiego zwierza.
R E K L A M A
banner
Dzik z Jarot został wywieziony specjalnym pojazdem i miał być odstawiony jak najdalej poza Olsztyn, aby miał utrudniony dostęp do miasta. Czy gdyby był zarażony jakąś chorobą, to trzeba byłoby np. wymienić zawartość piaskownicy na placu zabaw? W takim przypadku, według lekarza weterynarii, choroba może się przenieść na innego dzika lub świnię, natomiast ludzie, w tym dzieci, nie są zagrożone.

Akcję możemy obejrzeć na załączonych zdjęciach.

MK

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Dewada / 2018-04-11 20:55
Dzisiaj tj 11 kwietnia 2018 wrócił lub przysłał kuzyna. Widziano go w okolicach placu zabaw na ul. Herdera. Nie wiem , niestety, jaki los go spotkał? Wolałabym uniknąć niespodziewanego spotkania :)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl