Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2018-02-19 18:23 | Rozmiar tekstu: A A A

PO o ASF i IPN

Olsztyn24
Od prawej: posłowie Anna Wasilewska i Janusz Cichoń | Więcej zdjęć »
Afrykański pomór świń i zmiana ustawy o IPN były kwestiami poruszonymi podczas dzisiejszej (19.02) konferencji prasowej działaczy PO z regionu, która odbyła się w olsztyńskiej siedzibie partii. Posłowie Anna Wasilewska i Janusz Cichon wyrazili swoje niezadowolenie z obrotu spraw w tych tematach.

ASF jest w ostatnim czasie gorącym tematem. Przenoszona przez dziki choroba może spowodować znaczne straty finansowe wśród hodowców trzody chlewnej ze względu na konieczność uboju całego dotkniętego pomorem stada. Chociaż do tej pory na Warmii i Mazurach nie stwierdzono przypadków zachorowania świń, to potwierdzono aż 38 przypadków ASF u dzików. W związku z powyższym PO oczekuje podjęcia zdecydowanych działań przez rząd, aby nie dopuścić do dalszego rozprzestrzeniania się pomoru na polskie świnie.

Jak twierdzi poseł Cichoń, powzięte do tej pory środki mające przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się wirusa na terenie kraju zostały podjęte za późno i hodowcy zobowiązani do przestrzegania ustawy o bioasekuracji nie mogą liczyć na wsparcie w dostosowaniu się do jej wymogów.
R E K L A M A
banner
Koszt przystosowania małej hodowli to 30-50 tys. złotych. Nie stać na to małych hodowców – mówi. - A PiS zakłada, że gospodarstwa prowadzące hodowlę do 50 sztuk w przypadku wystąpienia pmoru będą musiały zaprzestać hodowli na 3 lata. To pachnie dużymi problemami polskich hodowców i może doprowadzić do zniszczenia produkcji polskiej wieprzowiny.

Według posłanki Wasilewskiej zagrożone zniszczeniem są również dobre stosunki na arenie międzynarodowej i budowany przez lata przez poprzednie rządy wizerunek Polski - z powodu ostatnich wydarzeń w związku z postępowaniem premiera Mateusza Morawieckiego w odpowiedzi na pojawiające się nowelizacji ustawy o IPN oskarżenia o udział Polaków w holocauście.

- Nie możemy przejść obok tej sprawy obojętnie i zostawić jej w tym stanie - wyjaśnia Anna Wasilewska. - Dlatego też we wtorek złożymy w Sejmie projekt kolejnej nowelizacji ustawy o IPN. Jest ona konsultowana z różnymi środowiskami, aby zapisy w niej ujęte były jasne i czytelne.  

Więcej na poruszone tematy w zapisie wideo konferencji. Zapraszamy do zapoznania sie z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Tokyo / 2018-02-19 20:38
Przynależność do ukraińskiego zespołu parlamentarnego, krytyka nowelizacji ustawy o IPN - co jeszcze panie pośle? A pani Wasilewska jakie to postępowanie PMM pani się nie podoba?? Bo te szopki co tydzień to nie dla wyborców, to dla was żeby o was pisano i zrobić wynik wyborczy powyżej 5%.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja posłów PO [19.02.2018]

»

19-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl