Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Julia Niewiadomska | 2018-03-14 20:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Oddaj krew - zostań bohaterem

Olsztyn24
Uczestniczki projektu „Blood Keepers”
Krwiodawstwo to średnio popularny wśród dzisiejszej młodzieży sposób pomocy innym, co niestety przekłada się na braki w olsztyńskich bankach krwi. Tym tematem zainteresowało się pięć uczennic XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie - Julia Malinowska, Julia Jakowska, Julia Niewiadomska, Nikola Bohdanowicz i Monika Michalak. w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” tworzą projekt społeczny „Blood Keepers”, poprzez który nawołują pełnoletnich uczniów do pomocy innym.

Dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie, dziewczyny organizują akcję oddawania krwi.

- Chcemy w ten sposób pomóc osobom najbardziej potrzebującym, ale także zarazić tym młodzież. Oni nie zawsze wiedzą co zrobić, aby wesprzeć innych - jesteśmy tu po to, żeby ich uświadomić! Każdy z nas może, ale nie zawsze o tym wie - mówi Nikola.
R E K L A M A
banner
Akcja odbędzie się 20 marca w godzinach 9-13 na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, na parkingu przed centrum konferencyjno-szkoleniowym. Udział w akcji może wziąć każda osoba, która ukończyła 18 lat i waży ponad 50 kg. Oprócz satysfakcji, do zdobycia będą atrakcyjne nagrody zapewnione przez sponsorów projektu „Blood Keepers”.

Warto zaznaczyć, że uczestnicy otrzymają tego dnia zwolnienie z pracy lub szkoły, a koszty dojazdu zostaną pokryte przez RCKiK.

Julia Niewiadomska

Komentarze [1]
~DoktoR / 2018-03-15 08:48
Brawo Dziewczyny. Super akcja!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl