Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-03-16 14:18 | Rozmiar tekstu: A A A

PCK wyłonił reprezentantów województwa na krajowy finał Olimpiady Zdrowego Stylu Życia

Olsztyn24
Natalia Milusz i Olaf Gałęziewski będą reprezentować Warmię i Mazury w krajowym finale olimpiady | Więcej zdjęć »
Natalia Milusz z Elbląga i Olaf Gałęziewski z Janowca Kościelnego będą reprezentować województwo warmińsko-mazurskie w krajowym finale organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż Olimpiady Zdrowego Stylu Życia. Prawo do udziału w krajowym finale Milusz i Gałęziewski wywalczyli dzisiaj (16.03) podczas rozegranego w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie okręgowego finału tej olimpiady.

- Olimpiady Zdrowego Stylu Życia Polski Czerwony Krzyż organizuje po to, by promować wśród młodych ludzi wiedzę, jak zdrowo i aktywnie żyć - mówi Andrzej Karski, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Okręgowego PCK w Olsztynie. - Uczestnicy olimpiady muszą wykazać się wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Na finał okręgowy (wojewódzki) swoich reprezentantów przysłało 10 z 12 funkcjonujących w województwie warmińsko-mazurskim rejonów PCK, po jednym w kategorii „szkoły podstawowe i gimnazja” i „szkoły średnie”. Każdy z uczestników finału musiał wcześniej przygotować i dostarczyć do oceny pracę pisemną o tematyce prozdrowotnej. Dzisiaj natomiast finaliści rozwiązywali test wiedzy złożony z 40 pytań.
R E K L A M A
banner
W kategorii „szkoły podstawowe i gimnazja” najwięcej punktów za pracę prozdrowotną i test zebrał Olaf Gałęziewski, uczeń Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym. Na drugim miejscu uplasowała się Kornelia Lembowicz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie. Trzeci wynik uzyskał Grzegorz Jursza, uczeń gimnazjum w Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie.

W kategorii „szkoły średnie” najwięcej punktów uzyskała Natalia Milusz, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. Elblążanka pokonała m.in. Urszulę Powierża z Liceum Ogólnokształcącego w Bartoszycach (II miejsce) oraz Mateusza Gurtatowskiego z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku (III miejsce).

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali podziękowania, natomiast zdobywcy trzech pierwszych miejsc stali się ponadto posiadaczami statuetek i nagród rzeczowych ufundowanych m.in. przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Okręgowy finał Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

16-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl