Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
ZSGS | 2017-10-16 03:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Nagrody dla ZSGS za „Czas na zdrowie”

Olsztyn24
Zespół „Czas na zdrowie” z olsztyńskiego Gastronomika
Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie zajęli III miejsce w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Czas na zdrowie”. W ubiegłym tygodniu uczniowsko-nauczycielski zespół realizujący projekt w ZSGS odebrał nagrody podczas konkursowej gali w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. Szkoła otrzymała też nagrodę specjalną - profesjonalny skaner.

Głównym celem projektu „Czas na zdrowie” była powszechna edukacja w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz promocja wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego. Organizatorem i sponsorem konkursu była Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Patronat nad projektem objęło: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Projekt prowadzony był w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej i składał się z dwóch etapów. W etapie przygotowawczym powołano zespoły składające się z 10 osób, które po zdobyciu wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego miały za zadanie wypromować ją wśród całej społeczności szkolnej i lokalnej. W tym etapie uczestnicy przygotowali scenariusz planowanego Festynu Zdrowia i umieścili go na stronie internetowej konkursu.

Drugi etap konkursu polegał na zorganizowaniu ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia z udziałem gości (rodziców, mieszkańców miasta, władz lokalnych i gości specjalnych, takich jak lekarze, dietetycy, producenci żywności ekologicznej i regionalnej, znani sportowcy i celebryci). Podczas festynu zespół miał za zadanie wypromować zdrowy styl życia. Wydarzeniu towarzyszył szkolny konkurs kulinarny „Smaki Warmii i Mazur”. Zaproszonych zostało wielu interesujących gości, którzy z pasją, korzystając z doświadczeń własnego życia, przekonywali do zrównoważonego sposobu odżywiania i aktywności fizycznej. W czasie festynu odbyły się ciekawe prezentacje i występy artystyczne, które skupiały uwagę przybyłych. Zorganizowano również rozgrywki i zabawy sportowe dla dzieci z przedszkola. Podczas imprezy uczestnicy mogli degustować zdrowe przekąski, które przygotowała młodzież z ZSGS, jak również produkty ekologiczne z koziej farmy „Złotna”.
R E K L A M A
banner
Sędziowie docenili wkład w organizację festynu, wysoko oceniając raporty dokumentujące przebieg wydarzenia, a także zrealizowany przez uczniów krótki film z imprezy. W nagrodę nasza drużyna „Gastronomika” zostali zaproszeni do Warszawy na galę finałową i uroczystość wręczenia nagród.

Drużyna Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w projekcie „Czas na zdrowie” składała się z: Marcina Abramczyka, Agaty Dzioukszy, Małgorzaty Kłosowskiej, Natalii Grubert, Marii Galon, Eweliny Filipowicz, Izabeli Kalwejt, Darii Kendzierskiej, Dawida Orzoła oraz Mateusza Jaromina. Opiekunkami zespołu byli pedagodzy z ZSGS: Katarzyna Tunkiewicz, Danuta Komar i Wioletta Róża Rutkowska.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl