Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-03-20 16:49 | Rozmiar tekstu: A A A

W Ełku wybudują przejście pod torami

Olsztyn24
Uczestnicy wydarzenia (fot. UM)
Podpisy pod umową, która umożliwi wybudowanie przejścia pod torami w Ełku w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 656, w obecności marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina oraz członka zarządu województwa Marcina Kuchcińskiego, złożyli dzisiaj (20.03) Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie oraz wójt gminy Ełk, Tomasz Osewski.

- Dzięki inwestycji ulegnie poprawie jakość życia nie tylko mieszkaców najbliższej okolicy, ale również mieszkańców całego województwa
– mówił podczas spotkania Gustaw Marek Brzezin. - Tego typu przedsięwzięcia przyczyniają się przede wszystkim do zagospodarowania przestrzeni publicznej, które są nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Mogę powiedzieć z całą stanowczością, że nikt tak nie dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców, jak samorządy lokalne.

Zadaniem tunelu będzie przeprowadzenie ciągu pieszo-rowerowego w nasypie kolejowym. Budowa przewiduje całkowitą rozbiórkę istniejącego nasypu wraz z nawierzchnią kolejową i wbudowanie przepustu z blach stalowych na fundamencie kruszywowym. Wymiary zostały dostosowane do istniejących wymiarów przekroju poprzecznego nasypu kolejowego.
R E K L A M A
banner
- Czekaliśmy na przejście dla pieszych pod torami 20 lat – przyznaje wójt Tomasz Osewski. – Dzięki dobrej współpracy z samorządem województwa wreszcie udało nam się to zrealizować. Naprawdę jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni, bo na tym odcinku drogi jest bardzo niebezpiecznie.

Inwestycja będzie realizowana ze środków z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa połączonymi siłami Zarządu Dróg Wojewódzkich (1,7 mln zł), gminy Ełk (1,5 mln zł) oraz Starostwa Powiatowego w Ełku (300 tys. zł).

Termin zakończenia prac zaplanowano na połowę listopada 2018 roku.

Komentarze [1]
~orety / 2018-03-21 11:43
Niesamowite dokonanie!!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl