Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-08-29 16:36 | Rozmiar tekstu: A A A

Młynary z nową drogową inwestycją

Olsztyn24
Podpisanie umowy w Urzędzie Marszałkowskim | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie podpisano dzisiaj (29.08) umowę związaną z przebudową drogi wojewódzkiej nr 509 i 505 w Młynarach. Podpisy pod umową złożyli: dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Waldemar Królikowski, skarbnik miasta i gminy Młynary Lilla Kiljańska oraz burmistrz Młynar Marek Misztal.

Inwestycja ma na celu poprawę cech eksploatacyjnych drogi wojewódzkiej 509, poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz walorów estetycznych Młynar. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia, na które składają się m.in. remont nawierzchni jezdni i zjazdów, nadzór inwestorski czy badania laboratoryjne, wynosi blisko 800 tys. zł. Z czego 350 tys. pochodzi z budżetu gminy, natomiast 450 tys. zł ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

- Cieszę się, że duży wpływ na realizację tej inwestycji miał również nasz samorząd – mówił podczas spotkania Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Ta tendencja jest spójna z naszymi staraniami, bowiem wiele energii w codziennej pracy poświęcamy przede wszystkim gospodarce regionu. Jestem przekonany, że dzięki tej inwestycji ulegnie poprawie jakość życia nie tylko mieszkańców najbliższej okolicy, ale też całego województwa.
R E K L A M A
banner
- Dzisiejsze spotkanie to przełomowy etap naszych dotychczasowych rozmów – przyznawał burmistrz Młynar. – Dlatego w najbliższym czasie możemy już rozpocząć naszą inwestycję.

Zakończenie robót budowlanych przewidziano na listopad 2017 roku.

To nie pierwsze wspólne działanie samorządu województwa i samorządów lokalnych. W maju i czerwcu 2017 roku została podpisana umowa związana z realizacją inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 538 z przedstawicielami gmin Rybno, Biskupiec, Grodziczno i Kurzętnik, miasta i gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz powiatu działdowskiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl