Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2018-03-22 13:04 | Rozmiar tekstu: A A A

WBP i Nadleśnictwo Spychowo zapraszają na wystawę „Las – droga do wolności”

Olsztyn24
 
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie i Nadleśnictwo Spychowo zaprasza jutro (23.03), o godzinie 17.00, do galerii Stary Ratusz na wernisaż wystawy poplenerowej „Las – droga do wolności” w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Las – droga do wolności” to seria działań zrealizowanych w pierwszej połowie 2017 roku mających na celu edukację ekologiczną oraz przypomnienie historii ukrytej w mazurskich lasach. Najważniejszymi wydarzeniami cyklu były: plener malarski, wystawa starych pocztówek oraz seria spotkań i wykładów dotyczących historii mazurskich lasów.

Leśny plener malarski w Spychowie już na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych regionu Warmii i Mazur. Są to tygodniowe stacjonarne warsztaty dla osób z całego kraju oraz otwarte zajęcia dla dzieci i młodzieży, w tym osób niepełnosprawnych.
R E K L A M A
banner
Tematem zeszłorocznego pleneru było hasło: „Las – droga do wolności”. Temat ten sugeruje zagłębienie się nie tylko we wrażeniowe postrzeganie krajobrazów leśnych, ale wniknięcie w historię i minione wydarzenia. Wszędzie lasy były schronieniem dla uciekinierów, żołnierzy i ludzi działających na granicy prawa. Las dawał im schronienie i poczucie wolności. Z drugiej strony nawet teraz podczas zajęć edukacyjnych na pytanie „Co nam daje las?” można usłyszeć z ust dzieci odpowiedź „wolność”. To wolność najbardziej pociąga nas w życiu dzikich zwierząt z leśnych ostępów.

Podczas pleneru powstało kilkadziesiąt obrazów, których wybór będzie można zobaczyć również w Galerii Stary Ratusz WBP.

Uczestnicy pleneru: Ewa Białecka, Edyta Bystroń, Urszula Dyl-Nadolna, Joanna Golon, Grażyna Markowska, Jakub Michalski, Leszek Mierzejewski, Wioletta Peczyk, Bogusław Maria Piasecki, Izabela Siembida, Anna Smorczewska, Krystyna Topolska-Glińska,Dorota Wolska-Kramer, Adam Wyżlic, Anna Zaborowska i Andrzej Zawrotny.

Wystawa będzie czynna do 12 kwietnia 2018 roku.

Zapraszamy!

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl