Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Renata Kostowska | 2018-03-28 13:48 | Rozmiar tekstu: A A A

KAS planuje utworzenie w Olsztynie Centrum Kompetencyjnego Techniki Kryminalistycznej

Olsztyn24
Wiceminister Piotr Walczak (fot. KAS Olsztyn - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wczoraj (27.03) w Olsztynie z wizytą przebywał wiceminister finansów insp. Piotr Walczak, zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Wizyta była okazją do przedstawienia koncepcji utworzenia w Olsztynie Centrum Kompetencyjnego Techniki Kryminalistycznej Służby Celno-Skarbowej.

- Krajowa Administracja Skarbowa ma bardzo szerokie spektrum działania w obszarze walki z przestępczością ekonomiczną – powiedział Piotr Walczak na spotkaniu w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie. - Jednym z narzędzi wykorzystywanych przez KAS jest kryminalistyka ukierunkowana na zbieranie i zabezpieczanie śladów działalności przestępczej. Dlatego powstała inicjatywa utworzenia w Olsztynie Centrum Kompetencyjnego Techniki Kryminalistycznej.

Centrum Kompetencyjne Techniki Kryminalistycznej miałoby koordynować pracę techników kryminalistyki w Służbie Celno-Skarbowej, przygotowywać profesjonalną kadrę, opracowywać system szkoleń i standaryzować wyposażenie. Główne zadania Centrum miałyby polegać na przygotowaniu wytycznych w zakresie techniki kryminalistycznej w Służbie Celno-Skarbowej, wdrażaniu procedur oraz opracowaniu metodyki technika kryminalistyki. Do zadań centrum należałaby koordynacja działań techników kryminalistyki w sprawach wymagających zaangażowania pracowników z wielu jednostek organizacyjnych KAS.
R E K L A M A
banner
- Plan utworzenia Centrum Kompetencyjnego Techniki Kryminalistycznej w Olsztynie opiera się na potencjale Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie i doświadczeniu jej funkcjonariuszy. Dokonania warmińsko-mazurskiej KAS wskazują, że to wyróżniający się region, który ma wiele osiągnięć i może pochwalić się spektakularnymi realizacjami – podkreślił wiceminister Walczak.

Technicy kryminalistyki z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego po utworzeniu centrum będą wspierać kolegów z całego kraju.

- Będą wspomagać inne izby administracji skarbowej w sprawach trudnych, w których wystąpi konieczność zabezpieczenia niestandardowych śladów – wyjaśnił wiceminister.

W dalszej perspektywie KAS rozważa także utworzenie laboratorium kryminalistycznego, którego działalność znacznie przyspieszy proces badania zabezpieczonego materiału. Dzięki laboratorium będą prowadzone specjalistyczne badania z zakresu: badania pisma, badań daktyloskopijnych, badań DNA, badań dźwięku i obrazu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl