Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-04-13 20:21 | Rozmiar tekstu: A A A

Synestezja Pawła Oleszczuka w Galerii Stary Ratusz

Olsztyn24
Otwarcie wystawy fotograficznej Pawła Oleszczuka w Galerii Stary Ratusz WBP | Więcej zdjęć »
Paweł Oleszczuk, mieszkający pod Lidzbarkiem Warmińskim dziennikarz i kulturoznawca, znany też miłośnikom muzyki akustycznej jako Apolinary POlek, ujawnił dzisiaj (13.04) efekty fuzji dwóch swoich pasji - fotografii i muzyki. Połączenie tych pasji znalazło wyraz w otwartej właśnie w Galerii Stary Ratusz WBP w Olsztynie wystawie fotograficznej zatytułowanej „Brzmienie światła”.

- Paweł Oleszczuk fotografuje, ale też pisze teksty piosenek i śpiewa - powiedziała Iwona Bolińska-Walendzik z WBP w Olsztynie, otwierając dzisiejszą wystawę w Starym Ratuszu. - Ta wystawa jest swoistym połączeniem obu pasji. Każda fotografia jest podpisana albo tytułem, albo fragmentem jakiegoś utworu muzycznego, który kojarzy się autorowi z tą a nie inną pracą.

- Jakie są zdjęcia każdy widzi. Na wystawę wybrałem te zdjęcia, które mi wiążą się z konkretnymi utworami. Ciekawy jestem, czy Państwo oglądając te zdjęcia też mają podobne skojarzenia - powiedział m.in. autor zdjęć podczas wernisażu.
R E K L A M A
banner
Większość z pokazanych w Starym Ratuszu zdjęć to pejzaże Warmii, na której Paweł Oleszczuk mieszka od ok. 7 lat.

- To są jedne z pierwszych zdjęć jakie wykonałem na Warmii - powiedział autor wystawy.

Synestezji jaką odbierał Paweł Oleszczuk oglądając wykonane przez siebie zdjęcia łącząc je z konkretnymi utworami muzycznymi, uczestnicy wystawy nie mogli doświadczyć, bowiem ze względu na konieczność ochrony praw autorskich utwory muzyczne powiązane z fotografiami w Starym Ratuszu nie mogły być odtworzone. Takiego połączenia można natomiast dokonać w warunkach domowych, albo poprzestać wyłącznie na oglądaniu wyeksponowanych w galerii fotografii, które same w sobie również są interesujące.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy fotograficznej „Brzmienie światła”

13-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl