Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-04-15 16:59 | Rozmiar tekstu: A A A

Otwarta Sztafeta Pływacka ku Czci Św. Jana Pawła II 2018 odbyła się w Olsztynie

Olsztyn24
Sztafeta odbyła się już po raz trzynasty | Więcej zdjęć »
W kolejne rocznice śmierci papieża Polaka, Olimpiady Specjalne Polska Oddział Regionalny Warmińsko-Mazurskie w Olsztynie inicjowały pływackie Memoriały Jana Pawła II. W tym roku - już po raz trzeci - memoriał zastąpiła współorganizowana ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Olsztynie oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji Otwarta Sztafeta Pływacka Ku Czci Św. Jana Pawła II. Odbyła się ona dzisiaj (15.04), tradycyjnie już na basenie olsztyńskiego Zespołu Krytych Obiektów Sportowych przy ul. Głowackiego.

Organizatorzy przedsięwzięcia postanowili zamienić memoriał w sztafetę ku czci papieża Polaka z okazji ustanowienia go świętym. Tym samym sportowa impreza miała przestać się kojarzyć ze śmiercią św. Jana Pawła II, a zwrócić uwagę na jego życie i dokonania.

Konwencja wydarzenia pozostała taka, jaką była przed dokonaniem wspomnianej zmiany - pływacy wspólnie mają do przepłynięcia dystans 26 516 metrów (26 lat 5 miesięcy 16 dni pontyfikatu papieskiego). Trzon ekip, które co roku podejmują się zadania, stanowią zawodnicy Olimpiad Specjalnych - osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Oprócz nich pływają m.in. klerycy z Seminarium Duchownego Hosianum, członkowie klubów i szkół pływackich, uczniowie i studenci, przedstawiciele służb mundurowych i mediów oraz mieszkańcy miasta i regionu.
R E K L A M A
banner
Dzisiejsza sztafeta cieszyła się sporym zainteresowaniem - przez 45 minut od jej rozpoczęcia (trwała od godziny 12.00 do 16.00) do udziału w niej zgłosiło się 47 osób.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarta Sztafeta Pływacka ku Czci Św. Jana Pawła II 2018

15-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl