Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2018-04-18 16:00 | Rozmiar tekstu: A A A

W sobotę premiera w Olsztyńskim Teatrze Lalek

Olsztyn24
Przed premierą w Olsztyńskim Teatrze Lalek | Więcej zdjęć »
W sobotę (21.04) do repertuaru Olsztyńskiego Teatru Lalek wchodzi spektakl „Dziecko Noego” na podstawie powieści francuskiego pisarza i dramaturga Erica-Emmanuela Schmitta, w reżyserii dyrektora OTL Andrzeja Bartnikowskiego. O spektaklu przed jego sobotnią premierą mówiono dzisiaj (18.04), podczas spotkania prasowego w Olsztyńskim Teatrze Lalek.

„Dziecko Noego” to oparta na faktach historia żydowskiego, ośmioletniego chłopca, Josepha, który podczas okupacji Belgii trafił do sierocińca prowadzonego przez katolickiego księdza. Opiekun dzieci - Ojciec Pons - zadbał nie tylko o bezpieczeństwo, ale i o zachowanie wartości wiary i religii. Cała opowieść niesie za sobą przesłanie dotyczące pamięci i wierności. Wizja hitlerowskiego potopu – okrutnego i niszczącego przypomni widzom historię, która chwyta za serce. Na scenie widzowie zobaczą lalki, teatr cienia i współczesne środki teatralne.

- Uważam, że ta historia jest bardzo dobra, jest atrakcyjna, jest bardzo „o czymś” - powiedział reżyser Andrzej Bartnikowski. - Nie spodziewałem się, że stanie się dodatkowo atrakcyjna w kontekście pogarszających się stosunków z państwem Izrael, ale to tylko utwierdza mnie, że jest to historia na ten czas. Jest to historia, która nie polega na tym, że cokolwiek krytykuję, tylko polega na tym, że pokazuję coś tak wspaniałego i tak pięknego, że jest nie do uwierzenia, że to się wydarzyło. A to się wydarzyło. Myślę, że spektakl będzie atrakcyjny.
R E K L A M A
banner
Twórcy spektaklu to:

Autor: Eric-Emmanuel Schmitt
Reżyseria i adaptacja: Andrzej Bartnikowski
Muzyka: Natasza Topor i Dariusz Chociej
Scenografia: Monika Wójcik
Konsultacja choreograficzna: Marlena Bełdzikowska
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

W sztuce wystąpią: Jarek Cupriak, Tomasz Czaplarski, Elżbieta Grad, Monika Gryc, Adam Hajduczenia, Mateusz Mikosza, Marcin Młynarczyk i Roman Wołosik

Spektakl adresowany do widzów od lat 9.

Podczas spotkania w OTL zapowiedziano również Festiwal Najmniejszych Kreacji Aktorskich Halabardy, który odbędzie się w Olsztynie w dniach 28-29 kwietnia oraz poinformowano w udziale przedstawień olsztyńskiego teatru w krajowych festiwalach.

Więcej o przebiegu dzisiejszego spotkania prasowego w Olsztyńskim Teatrze Lalek w naszym materiale filmowym z wydarzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie prasowe w Olsztyńskim Teatrze Lalek [18.04.2018] (1)

18-04-2018

image galeria
Spotkanie prasowe w Olsztyńskim Teatrze Lalek [18.04.2018] (2)

18-04-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl