Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Halina Ławczyńska | 2018-04-22 16:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Eugenia Dudzik pokazała swoje obrazy w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Olsztyn24
Wernisaż wystawy prac Eugenii Dudzik (fot. Halina Ławczyńska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Przyjaciele z Warmińsko-Mazurskiego-Uniwersytetu Trzeciego Wieku, rodzina i znakomici goście wzięli udział w sobotnim (21.04) wernisażu prac plastycznych Eugenii Dudzik - honorowego prezesa UTW. Wystawę zatytułowaną „Z sercem do ludzi” zorganizowano w siedzibie UTW w Olsztynie przy ul. Mrongowiusza.

Eugenia Dudzik była inicjatorką i współzałożycielką Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie - jednego z pierwszych w Polsce i pierwszego na Warmii i Mazurach stowarzyszeń tego typu. Była też pierwszym prezesem zarządu tego olsztyńskiego stowarzyszenia, którego celem było i jest aktywizowanie i edukowanie seniorów.

Jej wysiłki zostały docenione także przez społeczność olsztyńską i władze miasta. We wrześniu 2005 r. otrzymała odznakę honorową Zasłużony dla Warmii i Mazur, w październiku tego samego roku medal Św. Jakuba. Otrzymała też tytuł Honorowego Obywatela Olsztyna.
R E K L A M A
banner
Po jedenastu latach kierowania Uniwersytetem Trzeciego Wieku oddała ster stowarzyszenia w inne ręce, ale nie zrezygnowała z dalszej aktywności. Nadal prowadzi warsztaty artystyczne, angażuje się w działalność charytatywną, uczestniczy w zajęciach sekcji malarskiej. Jej prace wykonane w różnych technikach pokazywane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. w Klubach „Baccalarium” i „Bakałarzu”, sali konferencyjnej UWM, w Urzędzie Wojewódzkim, w Galerii „Pod antenką” Polskiego Radia w Olsztynie, w Synagodze w Barczewie, w SSK „Pojezierze”, w Klubie Plastyka „Sąsiedzi, w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 7 i kilku innych miejscach.

Za trud włożony w powołanie UTW i jego działalność słuchacze nadali jej tytuł Honorowego Prezesa WMUTW w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [2]
~DS / 2018-04-26 10:11
Gratuluje wernisażu czyli dorobku artystycznego życzę dużo zdrowia pozdrawiam Danusia
~uczennica / 2018-04-22 21:27
Pani Eugenia byla moja ulubiona nauczycielka w liceum Nr 1 w Olsztynie Nauczyla mnie kochac ludzi pomagac im dzialalam w kole PCK ktorym opiekowala sie Pani Eugenia,Wielki szacunek i duzo zdrowia zycze
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl