Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
SPKIS | 2018-04-24 16:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Janusz Połom otrzyma Gloria Artis

Olsztyn24
Janusz Połom
Wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. dr. hab. Piotr Gliński, na mocy ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, 13 kwietnia br. nadał Januszowi Połomowi, profesorowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wniosek o uhonorowanie działalności prof. Janusza Połoma w imieniu Stowarzyszenia Pro Kultura i Sztuka złożyła prezes Elżbieta Mierzyńska.

Prof. Janusz Połom jest artystą i pracownikiem naukowym, znanym w środowisku akademickim, cenionym na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, o czym też świadczą cztery nagrody rektorskie. Jest osobowością z autorytetem w środowisku lokalnym, czego dowodem nagroda Prezydenta Olsztyna za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2009 oraz nagroda Prezydenta Olsztyna im. Hieronima Skurpskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie plastyki w 2015 roku.

W 2001 roku został odznaczony przez Prezydenta RP medalem złotym za długoletnią służbę. Jest także znany w środowisku filmowców skupionych w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Ma do tego duże doświadczenie w pracy w Polsce i za granicą, gdzie m.in. swoje zdolności twórcze i dydaktyczne rozwijał z talentem w dziedzinie fotografii filmowej w Centro Capacitation Cinematografica. Podczas emigracji w Kanadzie i Meksyku czynnie uczestniczył w ruchu Solidarności, a jednocześnie nauczał studentów filmu i pracował jako autor zdjęć do filmów w niezależnych produkcjach. Rozwijając swoje umiejętności artystyczne, dzielił się równocześnie doświadczeniami ze studentami podczas wykładów, warsztatów i innych zajęć. Kształcąc innych, nie zabiegał o laury dla siebie.
R E K L A M A
banner
Laureatowi gratulujemy. O terminie i miejscu wręczenia medalu Gloria Artis – powiadomimy w stosownym czasie.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl