Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-05-02 14:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Święto biało-czerwonej

Olsztyn24
Obchody Święta Flagi RP w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dźwięki kurantów z ratuszowej wieży, obwieszczające wybicie godziny 12.00, rozpoczęły dzisiaj (2.05) w Olsztynie miejskie obchody Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość na Placu Jana Pawła II zorganizował prezydent Olsztyna.

Z zaproszenia prezydenta do udziału w uroczystości skorzystali m.in. posłowie: Mirosław Pampuch, Jacek Protas, Janusz Cichoń i Andrzej Maciejewski, arcybiskup Józef Górzyński metropolita warmiński, członek zarządu województwa Marcin Kuchciński, olsztyńscy radni z przewodniczącą Rady Miasta Haliną Ciunel na czele, wicestarosta olsztyński Andrzej Abako, szefowie działających w Olsztynie służb mundurowych, delegacje olsztyńskich szkół i instytucji z pocztami sztandarowymi, harcerze z Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP.

W programie uroczystości było odegranie przez miejskiego trębacza Daniela Rupińskiego hymnu państwowego oraz wciągnięcie flagi państwowej na maszt przy ratuszu, okolicznościowe wystąpienia prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i członka zarządu województwa Marcina Kuchcińskiego, występ chóru dziecięcego Milloe Voici działającego przy Parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Olsztynie, a także recytacja wiersza o polskiej fladze w wykonaniu seniorów z Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Na zakończenie uczestnicy uroczystości mogli poczęstować się ogromnym tortem w biało-czerwonych barwach, przygotowanego przez Centrum Tortów Korona.

Dodajmy jeszcze, że harcerze uczestnikom uroczystości przypinali biało-czerwone kokardy, rozdawali im chorągiewki i zachęcali do pomalowania twarzy w biało-czerwone barwy. Natomiast seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszali do ratuszowego holu na wystawę wykonanych przez siebie haftowanych herbów.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Miejskie obchody Święta Flagi RP w Olsztynie

02-05-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl